Kapat
Cyberpunk 2077 1.2 Yaması Özellikleri ve İşlevsellikleri
Haberler 0

Cyberpunk 2077 1.2 Yaması Özellikleri ve İşlevsellikleri

Cyberpunk 2077 1.2 yaması özellikleri duyuruldu. Oyuna yeni sürüş mekanikleri, yapay zeka iyileştirmesi ve oynanış dinamikleri ekleniyor.

Cyberpunk 2077’nin olaylı çıkışı üzerinden bayağı bir vakit geçti. Fakat buna rağmen gerek oyuncular ve gerek oyun dünyası yaşanan hadiseleri hâlâ unutmamakta. Yapımın son derece eksik, bug ve glitch dolu çıkış yaptığını herkes hatırlıyordur. Öyle ki oyunun PlayStation sürümü oynanabilir vaziyette bile değildi.

Bütün bu yaşananların üzerine CD Projekt’in oyunu toparlama çalışmalara hâlâ devam ediyor. Öncelikle CDPR’nin bu konuda tecrübeli bir firma olduğunu belirtmek gerek. Zira yıllar önce yayınlanan Witcher 3’te de benzer durumlar olmuştu. Fakat CD Projekt çeşitli güncellemeler ve DLC’ler ile oyunu toparlamayı başardı. Görünüşe göre firmanın amacı Cyberpunk 2077’de aynı şeyi mümkün kılmak. Fakat bu noktada Cyberpunk’ın son derece nevi şahsına münhasır olduğunu unutmak doğru olmaz. Zira Witcher 3 bile ilk çıkışında Cyberpunk 2077’nin sahip olduğu kadar bug ve glitch sahibi değildi.

Cyberpunk 2077 1.2 Yaması Özellikleri

  • Polis yapay zekasında düzeltmeler
  • Polisin direkt olarak olay yerine ışınlanma sorununa çözüm
  • Oyuna eklenen yeni keşif robotu
  • Sürüş mekaniklerinde önemli güncellemeler
  • Sürüş mekaniği seçimi
  • Dodge tuşlarının değiştirilebilmesi

Yukarıda saydığımız işlevsellikler 1.2 yaması ile beraber Cyberpunk 2077’ye eklenecekler. Bu noktada en çok dikkat çeken işlevsellikler ise polis düzeltmeleri ve sürüş iyileştirmeleri oluyor. Cyberpunk 2077’de polislerin direkt olarak çevremizde spawn olduklarını bilmekteyiz. Öyle ki bu durum son derece komik ve sağlıksız görüntülere de neden olabilmekte. Görünüşe göre bu duruma bir çözüm geldi. Artık polislerin olay yerine, gerçek hayatta olduğu gibi, arabalarıyla geleceklerine şahit olacağız. Ayrıca olay yerine gelmeden önce de bir keşif robotu gönderecekler. Böylece polisler konumunuzu direkt olarak öğrenme imkânına sahip olacak.

Sürüş mekaniklerinde de bazı iyileştirmeler mevcut. Artık ayarlar sekmesinden sürüşü özelleştirmeniz mümkün. Dolayısıyla sürüş bazlı FPS sorunlarının aşılacağını belirtelim. Aynı zamanda sürüş yumuşaklığı problemlerinin de bu şekilde çözülmesi söz konusu. Genel sürüş dinamiklerini beğenmeyen kullanıcılar ayarlar kısmından kendi istek ve arzularına göre seçim yapma imkânına sahip olacaklar. Cyberpunk 2077 1.2 yaması özellikleri kısaca bu şekilde.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir