Kapat
GTA Online Yükleme Süresi Modu Güncelleme ile Geliyor!
Haberler 0

GTA Online Yükleme Süresi Modu Güncelleme ile Geliyor!

GTA Online yükleme süresi modu güncelleme ile geliyor. Rockstar, ilgili modu yapan GTA fanına teşekkür etti ve kendisini ödüllendirdi.

GTA 5’in çıkışı üzerinden tam 8 sene geçti. 8 senelik süre zarfında da GTA’nın en büyük hayal kırıklığı online tarafındaki yükleme süresi oldu. GTA Online birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanmaya devam etmekte. Fakat online sunuculara girişin oldukça uzun sürdüğü de herkes tarafından kabul ediliyor. Özellikle bu durumu ciddi anlamda kafaya takmış olan t0st unvanlı ileri düzey bir mod yapımcısı konu hakkında çalışmalarına başladı. Büyük bir GTA fanı olan t0st, yaptığı araştırmaların sonucunda GTA’nın neden yavaş açıldığını anladı.

t0st’un yaptığı açıklamalara göre JSON sistemlerinin yetersizliği ve kötü yazılım optimizasyonundan dolayı GTA Online yavaş açılmakta. Bütün bu optimizasyonları elle düzelten t0st, düzelttiği dosyaları da mod halinde GTA oyuncularına sundu. GTA oyuncuları ilgili mod sayesinde online sunuculara %70 oranında daha hızlı girmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olayları daha öncesinde de web sayfamızda haber olarak sunmuştuk. Bu konudaki yeni gelişmeler ise Rockstar’ın ilgili moddan haberdar olması ve mod yapımcısı t0st’u konu hakkında tebrik etmesi oldu.

GTA Online Yükleme Süresi Modu Güncelleme ile Geliyor!

Rockstar, online sunucularının optimizasyonu konusunda yetersiz kaldıklarını kabul etti. Yaklaşık 8 senedir bu optimizasyonu gerçekleştirmeyen firma mod yapımcısı t0st’a teşekkür etti ve kendisine 10.000 dolar karşılığı bulan bir ödül sundu. Bu ödülle beraber Rockstar, ilgili mod üzerinden online optimizasyonunu gerçekleştireceklerini de açıkladı. Yakın zaman içerisinde bir güncelleme olarak sunulacak olan bu özellik sayesinde artık Online sunuculara daha hızlı giriş yapılması mümkün olacak.

Böylece önümüzdeki günlerde bu sorun ortadan kalkacak diyebiliriz. Dolayısıyla yükleme sürelerinden ötürü GTA’yı bırakan arkadaşlar geri dönmeyi düşünebilirler. Zira t0st’un yapmış olduğu GTA Online yükleme süresi modu güncelleme olarak oyuna entegre edilecek. Elbette ki firmanın bu moda ek güncellemeler getirmesi de son derece olası. Haliyle ortaya çok daha optimize bir görüntü çıkabilir. Rockstar’ın ise bugüne kadar ilgili optimizasyonu neden gerçekleştirmediği hâlâ meçhul. Tahminler firmanın bu konuyu önemsemediği ve üzerine eğilmediği yönünde.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir