Kapat
Mac Pro Modelleri Apple İşlemci ile Geliyor!
Haberler 0

Mac Pro Modelleri Apple İşlemci ile Geliyor!

Mac Pro modelleri Apple işlemci ile gelecek. Bu konuda hummalı bir çalışma yapan firma hedefini zirvelere yükseltmiş durumda.

Apple’ın kendi işlemcisi ile ürettiği modelleri piyasaya sürmesi an meselesi. Korona nedeniyle geciken bu işlem artık hız kesmeden devam edecek. Zira korona günlerinin yavaş yavaş bittiğine ve üretime yeniden başlandığına şahit olmaktayız. Her ne kadar pandemi tam olarak sonlanmasa da firmalar varlıklarını sürdürebilmek adına bir şekilde üretime devam etmek durumundalar. Bu bağlamda gelecek senenin ve bu senenin yeni modelleri yapılanmaya başladı.

Macbook modellerinde halihazırda Apple’ın kendi işlemcilerini gördük. Bu işlemcilerle beraber cihazlar çok daha performanslı ve gelişmiş bir şekilde çalışmaya başladılar. Bunun en büyük sebebi de işlemci kullanımının Apple’a büyük bir özgürlük tanımasıydı. Eskiden sadece Intel işlemciler kullanan firma ne yazık ki bu özgürlüğe sahip değildi. Intel’in koyduğu kurallar çerçevesinde hareket etmek zorunda kalan Apple haliyle de yazılım, donanım, tasarım ve her türlü optimizasyonunu da bu duruma göre gerçekleştirmekteydi. Ancak yeni Apple işlemcilerle beraber özgürlük tamamen firmanın elinde. Dolayısıyla firma istediği optimizasyonu gerçekleştirme imkânına sahip.

Mac Pro Modelleri Apple İşlemci Alternatifleriyle Piyasada Olacak

Bu özgürlüğün dizüstü dünyasına çok iyi bir şekilde yansıdığını belirtebiliriz. Zira bu sebepten dolayı yeni Apple cihazlar bir önceki nesile göre çok daha ince, kompakt ve stabil bir kullanıma sahip oldular. Öyle ki artık hem pil ömürleri, hem tasarımları, hem de çekirdek başına aldıkları performans daha fazla. Görünüşe göre Apple bu özgürlüğünü yeni Mac Pro’lara da yansıtacak Mac Pro modellerinde kendi işlemcisini kullanacak olan firmanın planları gerçekten çok büyük. Firma, tasarım bazındaki özgürlüğünü sonuna kadar kullanmak niyetinde. Böylece ortaya son derece kompakt ve performanslı masaüstüler çıkması olası.

Gelen son bilgilere göre Apple işlemcili cihazlarda toplamda 64 çekirdek bulunması söz konusu. Bu sayı gerçekten bir işlemci için çok fazla. Üstelik 128 ekran kartı çekirdeği de bu sayıyı takip etmekte. Böylece Mac Pro üzerinden gerçekleştirilen bütün işlemlerde gözle görülür farklar söz konusu olacak. Mac Pro modelleri Apple işlemci ile beraber uçuşa hazırlanmakta. Bakalım Apple işlemcilerin yeni nesildeki yansımalarını nasıl göreceğiz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir