Kapat
Apple Telefonların En İyi 5 Özelliği Nelerdir?
Mobil 0

Apple Telefonların En İyi 5 Özelliği Nelerdir?

Apple telefonların en iyi 5 özelliği yazımızda sizlere popüler markanın en sevilen özelliklerini anlatacağız.

Apple cihazları diğer cihazlardan ayıran özellikler nelerdir? Gelin hep birlikte göz atalım. Yakın bir zaman içerisinde piyasadaki en güçlü işlemciye sahip olan iPhone 12’nin de çıkmasıyla beraber Apple, bir numaralı telefon markası olmaya devam ediyor. Gelin bu cihazların en çok öne çıkan 5 özelliğine göz atalım.

Apple Telefonların En İyi 5 Özelliği

Akıllı telefonların hepsinin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Yeni bir cihaza sahip olmak istiyorsanız bu iki özelliği iyi bir şekilde araştırmanız gerekmekte. Piyasada yaygın bir şekilde bulunan iOS ve Android cihazların arasında ikilemde kalmanız kaçınılmaz bir gerçek. Bu tip konularda iki cihazların da iyi özelliklerini değerlendirmeye almalısınız. Böylece en ağır basan alternatifleri seçerek sağlıklı bir şekilde satın alım gerçekleştirebilirsiniz

Kullanım Kolaylığı

Apple telefonların en iyi 5 özelliği adlı yazımızın ilk sırasında kullanım kolaylığı bulunmakta. Kullanıcıların belki de en çok dikkat ettiği bu özelliği sizler için ilk sırada paylaşmak istedik.

Apple, basit arayüzü sayesinde kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmekte. Kullanım kolaylığı bu konudaki en büyük etkenlerden bir tanesi diyebiliriz. Çünkü Android cihazlarla uygulamaları yanlış bir şekilde yapılandırmak oldukça kolay. Bundan dolayı Android cihazlarda kullanmış olduğunuz uygulamalar iyi bir performans sergileyemeyebiliyor. Apple, tüm uygulamaların işlevlerini amaçlanan şekilde kullanılmasını sağlamakta. Bu yüzden basit bir kullanıcı deneyimi ile kullanım kolaylığında ciddi bir avantaj sunuyor. Bu avantajlar sayesinde akıllı cihaz kullanıcıların çoğu Apple cihazları tercih etmektedir.

Apple cihazların hepsi aynı şekilde çalışırken Android cihazlar modelden modele farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse Android cihazlarda kullanıcı arayüzü her telefon modeline göre farklılık gösterir. Lakin Apple cihazların tümünde aynı kullanıcı arayüzüne sahip olursunuz. Bu yüzden basit ve kalıcı arayüzü sayesinde Apple cihazlar daha çok tercih edilmektedir.

Apple cihazların günümüzdeki popülaritesinin Android cihazlara nazaran daha yüksek olmasındaki temel sebeplerden bir tanesi de bu durum. İyi bir performans almak istiyorsanız Apple cihazlar son derece ideal seçimler arasında.

Erişilebilirlik ve Ayarlar

Apple telefonların en iyi 5 özelliği adlı yazımızın ikinci sırasında erişilebilirlik ve ayarlar var. Kullanıcılar için erişilebilirlik ve ayarlar özelliği oldukça önemli. Çünkü cihazınızdaki bütün kontrolleri bu istemci sayesinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Apple cihazlar erişilebilirlik açısından Android’den çok daha üstün durumda. Birçok kullanıcı Apple cihazları sunmuş oldukları özel erişilebilirlik seçeneklerinden dolayı Android cihazlara nazaran daha çok tercih etmekte. Apple, Android’e göre bu konuda çok daha avantajlı ve kullanışlı.

Microsoft Office 365 Desteği

Apple cihazlar Office sürümünü tam olarak kullanma olanağı sunar. Özellikle iPhone ve iPad’lerde bu durum büyük avantajdır. İş için telefon kullananların genellikle iOS tercih etmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi de bu. Android’de de Office uygulamaları bulunmakta. Fakat tam anlamıyla Microsoft Office 365 kullanma özelliği ne yazık ki mümkün değil.

Eğer siz de aktif bir Office 365 aboneliğine sahipseniz Apple cihazların hepsinde Office programlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede rahat bir şekilde Microsoft Word, Excel ve PowerPoint dosyaları üzerinde düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda Apple’ın iş ve eğitim açısından çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Gereksiz Uygulamalar

Maalesef cihazlarımızda kullanmadığımız gereksiz uygulamalar yer almakta. Apple cihazlarda bu uygulamalar tamamen kaldırılsa da Android cihazlar bu özelliği tam olarak kullanmanıza izin vermez. Bu yüzden Apple cihazlar Android’e göre daha çok hafıza dostudur. Eğer hafıza bazında sıkıntı yaşıyor ya da arka planda onlarca uygulamanın çalışmasını istemiyorsanız Apple kullanabilirsiniz.

Apple Telefonların En İyi 5 Özelliği: Daha Fazla Güvenlik

Android, kullanıcılarına oldukça fazla özgürlük sağlamaktadır. Ancak bu özgürlüğün kullanıcılara zarar verebileceği kaçınılmaz bir gerçektir. İndirmiş olduğunuz herhangi bir kötü niyetli içeriğin telefonunuza zarar verip bilgilerinize erişebileceğini asla bilemezsiniz. Bu yüzden Android cihazlara virüs saldırıları daha çok gerçekleşirken Apple cihazlarda böyle bir şeyle sıklıkla karşı karşıya kalmazsınız.

Apple cihazların belki de en büyük fark yaratan özelliği Android’e göre kullanıcılarına daha fazla güven sağlamasıdır. Eğer telefon almayı düşünüyorsanız kişisel güvenlik ve sağlıklı kullanım açısından iyi bir araştırma yapın. Sunmuş olduğu güvenlik sebebiyle Apple cihazlar Android cihazlara göre daha çok tercih edilmektedir. Apple telefonların en iyi 5 özelliği arasında güvenlik bize göre en önemli madde olmakta.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir