Kapat
Nvidia GeForce NOW Nedir? Nasıll Kullanılır? Bilmeniz Gerekenler!
Oyun 0

Nvidia GeForce NOW Nedir? Nasıll Kullanılır? Bilmeniz Gerekenler!

Nvidia GeForce NOW nedir? Bu hizmet tam olarak ne işe yaramaktadır? Nvidia’nın yeni bulut oyunculuk projesini ayrıntılarıyla açıklıyoruz.

Teknoloji dünyasında oyunların geleceği artık bulut sistemlerinde gözükmekte. Bu durum hemen hemen her üreticinin farkında olduğu bir konu. Gerek Google’ın Stadia projesi ile, gerek Steam’in yeni bulut oyunculuk denemeleri yapmasıyla ve gerekse ünlü donanım üreticisi Nvidia’nın bu sektöre girmesiyle de bu iddia kanıtlanabilir. Fakat bulut oyunculuğun da kendi içerisinde bazı ayrışma noktaları mevcut. Örnek vermek gerekirse Stadia, hem bulut oyunculuk servisini hem de barındırdığı oyunları satarak farklı bir konseptte ilerliyor.

Aynı şekilde Microsoft’un xCloud servisinde de bu modeli belirlemiş durumda. Stadia ve xCloud benzeri konseptlere daha çok konsol mantığı yakıştırılabilir. Tıpkı konsol oyunlarının farklı olması gibi bulut oyunculuk oyunları da farklı fiyatlandırmalardan satılıyor. Fakat Nvidia getirdiği yenilikçi sistemle beraber oyunlar için ek bir ücret talep etmiyor. Bu da GeForce NOW’ın kısa sürede popülerleşmesine yol açtı. Gelin Nvidia GeForce NOW nedir yakından göz atalım.

Nvidia GeForce NOW Nedir? Nasıll Kullanılır? Bilmeniz Gerekenler!

GeForce NOW, Nvidia tarafından geliştirilen bir bulut oyunculuk sistemi. Bulut oyunculuk sistemlerinin çalışma mantığı da son derece basit. Güçlü bir makine aracılığıyla oynadığınız oyunlar canlı yayınla sizlere izletiliyor. Böylece tıpkı bir Twitch canlı yayını ya da YouTube videosu gibi oyunları izlemiş oluyorsunuz. Fakat aynı zamanda verdiğiniz komutlar da bilgisayar tarafından uygulanmakta. Bunun sonucundaysa oyunları hem izliyor hem de oynamış oluyorsunuz. Dolayısıyla artık neredeyse her cihazdan oyun oynayabilmektesiniz. Telefonunuzdan, tabletinizden ya da yeterince iyi bir sisteme sahip olmayan bilgisayarınızdan bulut oyunculuk ile oyun oynamanız mümkün.

Geleceğin bulut oyunculuk sistemlerinde yattığını söylemiştik. Geçtiğimiz günlerde Turkcell işbirliği ile de GeForce NOW Türkiye’ye geldi. Artık Türkiye sunucularından rahatça GeForce NOW servisini kullanabileceksiniz. Böylece hiçbir şekilde takılma, donma ve benzeri problemler yaşamadan oyun keyfi sürmeniz mümkün olacak. Üstelik servisin Türkiye’ye özel fiyatlandırmalar yapacağı da gelen söylentiler arasında. Nvidia GeForce NOW nedir sorusunu sizler için yanıtladık, daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir