Kapat
Tesla Bitcoin Yatırımı Büyük Kazanç Sağladı!
Haberler 0

Tesla Bitcoin Yatırımı Büyük Kazanç Sağladı!

Tesla Bitcoin yatırımı kazandırmaya devam ediyor. ABD’li girişimci Elon Musk, 2021 yılının başında Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını belirtmişti.

Bu yatırımla beraber şirketin açıklamasıyla birlikte Bitcoin rekor kırdı ve yüzde 14 artarak 43 bin dolara ulaştı.

Tesla Bitcoin Yatırımı Ciddi Gelir Sağladı

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı kripto paralar hakkındaki paylaşımlarından sonra gündemden düşmüyor.

1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımından sonra kamuoyuna bilgilendirmede bulunan şirket, asıl amacın nakit getirilerini daha da çeşitlendirmek olduğunu açıkladı. Ortaya çıkan haberlere göreyse Tesla’nın 1 aylık Bitcoin kârı, 2020 yılındaki araba satarak elde ettiği toplam net kârı geçmiş durumda.

Bitcoin cuma günü 55 bin dolarlık rekor seviyeye ulaşarak piyasa değerini 1 milyon doların üzerine çıkardı. Bu ani yükseliş ile Tesla Bitcoin yatırımı yaklaşık olarak 3 hafta sonra 950 milyon dolar kazandı ve ciddi bir şekilde kâr elde etti. Üstelik geçtiğimiz yıl Tesla’nın otomobil satışlarından elde ettiği net kâr ise 721 milyon dolar. Dolayısıyla, üst paragrafta bahsettiğimiz gibi, Tesla’nın Bitcoin alımı geçen seneki araba satışlarındaki net kardan %30 fazla. Bu sayede ABD’li girişimci Musk, Tesla’dan sonra Bitcoin yatırımlarıyla da servetine servet katmaya devam ediyor.

ABD’li haber kaynaklarına göre Tesla Bitcoin yatırımı benzeri girişimlerini sürdüreceğini, yakın bir zaman dilimi içerisinde de kripto para ile ödeme yöntemini insanlara sunacağını belirtti.  Bu haberlerden sonra Tesla’nın hisse geliri ise %2 arttı ve Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı. Haliyle Tesla gibi büyük firmaların Bitcoin artışında önemli rol oynadığı da söylenebilir.

2021’nin başında 7.347 dolar değerine sahip olan Bitcoin şu an güncel olarak 47.100 dolar seviyelerinde gezmekte. Elon Musk’ın sosyal medya hesapları paylaşımlarından sonra 31 Ocak günü 34.973 dolar olan Bitcoin, 20 Şubat günü 57.487 doları gördü. Bitcoin yükselişi çoğu yatırımcının dikkatini çekti ve bu sayede birçok vatandaşın da Bitcoine yatırım yapmasını sağladı. Böylelikle Tesla Bitcoin yatırımı ciddi gelir sağladı.

Tesla’nın Geleceği Kripto Parada Olabilir mi?

Yaşanan bütün bu gelişmelerin yanı sıra Tesla’nın araba üretiminden ciddi oranda zarara uğradığı da bilinen bir gerçek. Aslında Tesla yatırımcıları elektrikli araba üretimini uzun vadeli bir iş olarak görüyor. Uzunca bir süredir piyasada olan firmanın artık kâr etmeye başlaması da hissedarların en büyük arzularından. Fakat araba üretimi zararları bir yana, görünüşe bakılırsa Tesla Bitcoin yatırımı ile daha da büyümeye devam edecek.

Tesla’nın yanı sıra birçok farklı kurumun da Bitcoin’e yatırım yaptığını öğrenmiştik. Öyle ki kurumlar arasında bu durum artık son derece normal bir hal almış gibi duruyor. Firmaların ekonomi danışmanları artık Bitcoin satın alımlarına tıpkı bir hisse yatırımı gibi bakıyor. Gelecekte Bitcoin’in şirketleri nasıl yönlendireceğini bize zaman gösterecek. Ancak günümüzde BTC ile şirketlerin ciddi kârlar elde ettiği de bir gerçek. Tesla Bitcoin yatırımı ve benzeri haberler gelmeye devam ettikçe sizleri bilgilendireceğiz. Bizi takipte kalmaya devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir