Kapat
Diablo II Resurrected Sistem Gereksinimleri Yayınlandı!
Haberler 0

Diablo II Resurrected Sistem Gereksinimleri Yayınlandı!

Diablo II Resurrected sistem gereksinimleri Blizzard tarafından açıklandı. Ayrıca yapım son derece detaylı bir mod desteği de sunacak.

Oyuncular uzun zamandır yeni bir Diablo yapımı bekliyorlardı, ancak Blizzard’dan bu konuda ses seda gelmiyordu. Fakat bu suskunluk ve özlem yakında son bulacak gibi duruyor. Diablo II Resurrected resmi olarak duyuruldu. 2021 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan yapım için henüz tam bir tarih açıklanmadı. Ancak beklentiler 2021 ikinci ya da üçüncü çeyrekte oyunun çıkacağı yönünde.

Diablo II Resurrected sistem gereksinimleri açıklandı. Tüm platformlar için çıkışını gerçekleştirecek olan yapım Diablo tecrübesini tam olarak yeniden yaşatmayı amaçlıyor. Diablo II’nin yenilenmiş bir sürümü olacak yapımda birçok yeni özellik de bulunacak. Bir tanıtım videosu aracılığıyla duyurulan yapım serinin hayranlarını büyük coşkuya uğrattı. Sadece PC platformu üzerinden popülerleşmiş olan seri artık Xbox, Nintendo Switch ve PlayStation platformlarında da boy gösterecek. Mobil taraf içinse farklı bir Diablo yapımının söz konusunu olduğunu halihazırda bilmekteydik.

Diablo II Resurrected Sistem Gereksinimleri

Diablo II Resurrected sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi olacak.

Minimum;

Windows 10 işletim sistemi

Intel® Core i3-3250 ya da AMD FX-4350 ve üstü

Nvidia GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7850 ve üstü

8 GB bellek

30 GB depolama

1280 x 720 (720p) çözünürlük

İnternet bağlantısı

Önerilen;

Windows 10 işletim sistemi

Intel® Core i5-9600k ya da AMD Ryzen 5 2600 ve üstü

GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 5500 XT ve üstü

16 GB bellek

30 GB depolama

1920 x 1080 (1080p) çözünürlük

İnternet bağlantısı

Oyundaki Yenilikler Ne Olacak?

Yapımın bir remake değil, remastered olacağını belirtelim. Dolayısıyla köklü değişiklikler beklemek saçma olur. Ancak Diablo III arayışında olan kullanıcıların modernleştirilen görsellikle beraber yeniden bu deneyimi yaşamaları güzel bir tecrübe olacaktır. Konu hakkında açıklama yapan Blizzard, ellerindeki Diablo materyalinin halihazırda yeni bir oyuna gereksinim olmayacak kadar fazla olduğunu belirtti. Diablo II Resurrected sistem gereksinimleri açıklamasını yapan Blizzard, tabiri caizse, Diablo II markasından suyunu çıkartana kadar faydalanmak niyetinde.

Aynı zamanda kendilerinin mobil bir Diablo üzerinde çalıştığını da belirtmiştik. Ancak işin tezat tarafı şu ki mobil Diablo’nun görselliği neredeyse PC platformundakinden daha iyi durumda. Üstelik remastered yapım ile de bu görselliğe fazla bir şey eklenmeyecek gibi duruyor. Her şeye rağmen bu duyuru ile kullanıcılar bayağı bir sevindi. Serinin hayranları uzun zamandır bu markadan yeni bir şeyler duymak istiyordu.

Diablo II Resurrected Mod Desteği

Yapımın ayrıca mod desteği sunacağını da belirtmiştik. Tıpkı Warcraft gibi ayrıntılı bir mod yapısı sunacağını belirten Activison Blizzard, yeni ve farklı oyun modları için de öncü olmayı hedefliyor. Dota markasının bir mod olarak Warcraft’tan çıktığını, Auto Chess markasının da bir mod olarak Dota’dan geliştiğini belirtelim.

Modlamalar aracılığıyla yeni ve büyük markaların çıkması aslında yabancı olduğumuz bir konu değil. Bakalım Diablo II’de de de böyle bir hadiseyle karşılaşacak mıyız, zamanla göreceğiz. Diablo hakkında yeni gelişmeler oldukça sizlere ileteceğiz, bizi takipte kalmaya devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir