Kapat
GTA Online Yükleme Süresi Hızlandırma Modu ile Tanışın!
Haberler 0

GTA Online Yükleme Süresi Hızlandırma Modu ile Tanışın!

GTA Online yükleme süresi hızlandırma modu ortaya çıktı. Görünüşe göre bağımsız modcular Rockstar’dan daha iyi bir iş ortaya koyuyor.

GTA 5’in çıkışı üzerinden gerçekten çok zaman geçti. Bu süre zarfında sürekli olarak güncellenmeye ve oynanmaya devam eden yapım günümüzdeki popülerliğine ulaşmayı başardı. Özellikle geçtiğimiz sene içerisinde oyunun Epic Games tarafından tamamen ücretsiz dağıtılması da bu durumda ciddi etken oldu. GTA 5’in satışları herhangi bir durgunluk yaşamadan devam ediyor. Bunun yanı sıra GTA Online tarafından gelen kaynaksa son derece tatmin edici. Kullanıcılar GTA Online üzerinden kendilerine oyun içi para ya da eşya satın alarak Rockstar’a gelir yaratmaya devam ediyorlar.

Fakat GTA’nın çok uzun süredir çözülemeyen bazı problemleri mevcut. Çeşitli grafik problemleri, uyumluluk problemleri, oynanış problemleri ve benzeri birçok sorun bunlardan sadece birkaç tanesi. Ancak GTA Online’daki yükleme sıkıntısı eminiz ki her oyuncunun canını sıkan bir durumdur. Bağlantı hızıyla ya da depolama birimiyle hiçbir alakası olmayan yükleme hızı sorunu, online sever oyuncular çileden çıkartmaya devam ediyor. Rockstar ne yazık ki konu hakkına hiçbir açıklama yapmadı. Uzunca bir süredir oyunu geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam eden firma yükleme hızı problemlerini çözebilmek adına da herhangi bir girişimde bulunmadı.

GTA Online Yükleme Süresi Hızlandırma Modu

Rockstar kanadından herhangi bir ses gelmeyince de iş bağımsız mod yapımcılarına düştü diyebiliriz. GTA’nın ciddi bir bağımsız mod yapımcısı topluluğu olduğunu belirtelim. Bu topluluk hemen hemen her konuda oyuna yeni modlar çıkartmaya ve yapımı genişletmeye uğraş veriyor. Çoğu mod yapımcısı da daha çok kozmetik alanlara yoğunlaşmakta. Fakat kimi mod yapımcıları da oyunun optimizasyonuna el atmayı başarıyor. Bu mod yapımcılarından bir tanesi de t0st isimli kullanıcı.

t0st, uzun süredir GTA Online’ın yükleme sürelerindeki sıkıntı üzerine çalıştığını belirtti. Yaptığı çalışmalar sonucundaysa da yapımın son derece kötü bir online optimizasyonla piyasaya çıktığını fark etti. Kötü kodlamalar ve JSON yapısının yoğunluğunu gören t0st, oyunu bizzat modlayarak bu optimizasyon sorununu aşmaya çalıştı. Böylece de ortaya GTA Online yükleme süresi hızlandırma modu çıktı. t0st’un iddiasına göre ilgili mod online yüklenmesini %70 oranında kısaltıyor. Bize de Rockstar’dan daha iyi bir optimizasyon yaptığı için modcu arkadaşı alkışlamak kalıyor

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir