Kapat
2021 En İyi MMORPG Oyunları Önerileri
Oyun 0

2021 En İyi MMORPG Oyunları Önerileri

2021 en iyi MMORPG oyunları yazımızda sizlere bu yılın en sevilen çok oyunculu RPG yapımlarını listeleyeceğiz. Gelin yapımlara göz atalım.

RPG yapımlar her zaman oyuncuların gözbebeği oluşmuştur. Gerek sundukları farklı dünyalar, gerek rol yapma elementlerinin bulunması ve gerekse eğlenceli oynanışlarıyla bu yapımların farklı dünyalara kapılar açtığı çok açık. Dolayısıyla da günümüzde bu tarz yapımlar son derece popülerler. Haliyle de bunların MMO haline değinmezsek olmaz. Çok oyunculu olarak MMORPG’ler gerçekten çok seviliyorlar. Üstelik bu yapımların birçoğu da ücretsiz olarak piyasada.

2021 En İyi MMORPG Oyunları

Oyun severlerin vakitlerini bilgisayar başında geçirmesi açısından büyük yer edinen MMORPG oyunları, uzun süredir popülerliğini sürdürmekte. MMORPG, Türkçe olarak devasa rol yapma oyunu anlamına gelmektedir. Bu yazımızda sizlerle 2021 yılına damgasını vuracağını düşündüğümüz oyunları listeleyeceğiz.

  • Black Desert Online
  • World of Warcraft
  • TERA Online
  • Elder Scrolls Online
  • New World
  • Black Desert Online

Koreli oyun geliştiricisi tarafından 2014 yılında kullanıcılara sunulan bu oyun, ülkemize 2017 yılında tamamen Türkçe bir şekilde giriş yaptı. Bu denli kaliteli bir oyunun Türkçe yayınlanması oyuncular için büyük avantaj. Oyunun bize sunmuş olduğu grafiklerse oldukça gerçekçi. Oyun severleri çevre detayları ve yetenek görselleriyle birlikte oldukça etkileyen Black Desert Online, listemizde ilk sırada yer alıyor. Oyunumuz size karakter yaratma ekranında oldukça detay sunmakta. Bu yüzden yaratacağınız karakteri istediğiniz kişiye benzetmeniz de mümkün.

Yapımın çoğu MMORPG oyunlarından daha fazla ses getirmesinin ana sebeplerinden birisi kesinlikle oyun içi grafiğidir. Oyun içerisindeki gelişmiş craft ve ticaret sistemiyle Black Desert Online’ın ne kadar gelişmiş bir oyun olduğunu görmekteyiz. Oyunumuz Steam üzerinde paketler halinde satılmaktadır. Oyunu oynamanız için sadece standart paketi almanız yeterli olacaktır. Standart paket, Steam üzerinden alınmakta ve 19₺ satılmakta. Zaman geçirmek için MMORPG oyun arıyorsanız Black Desert Online tam size göre.

World of Warcraft

2021 en iyi MMORPG oyunları listemizin bir diğer üyesi de WoW oluyor. MMORPG denilince akıllara gelen ilk oyunlardan birisi olan World of Warcraft oyun severler tarafından oldukça ilgi görmekte. Oyunun sürekli kendisini yenilemesi kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesine olanak sunuyor.

Blizzart Entertainment şirketi tarafından geliştirilen World of Warcraft, 1994 yılında oyun severlerle buluşturulmuştur. Eski grafiklerine rağmen hâlâ yeni nesil MMORPG oyunlar arasında üstünlüğünü korumakta. Oyun birçok sınıf ve karakter de mevcut. MMMORPG oyun arayan arkadaşlarımız için World of Warcraft kesinlikle önerimiz.

TERA Online

Tıpkı Black Desert oyunumuzda olduğu gibi Tera Online, Koreli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. 2011 yılında Güney Kore’de oyuncularla buluşturulan oyunumuz 2012 yılında global bir şekilde oyun severlere sunulmuştur. Tera Online, çıktığı dönem içerisinde grafik ve oynanış açısından oyun dünyasında oldukça ses getirmiştir. Oyun, hikayesi bakımından oldukça dikkat çekmektedir. Hikaye, Arun ve Shara adında iki titanın uyumasıyla başlamakta. Yani oynarken seçtiğimiz karakterler Arun ve Shara’nın birer rüyası olmaktadır.

13 sınıf ve 7 ırktan meydana gelen bu oyunumuz oyun severlere oldukça geniş bir seçim yelpazesi sunmakta. Günümüzde kullanıcı sayısı Black Desert Online ve World of Warcraft’a nazaran daha az olsa da Tera Online, 2021 en iyi MMORPG oyunları listesine girebilmekte.

Elder Scrolls Online

Zenimax stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2014 yılında kullanıcılar ile buluşturulan bu oyun en popüler yapımlardan bir tanesi. Oyunun havası bize sanki Skyrim evrenindeymişiz gibi hissettirmekte. Yapım içerisinde P2W olayı olmaması da diğer MMORPG oyunlardan kendisini ayırmakta. Para veren oyuncuların sizin önüne geçmemesi oldukça büyük bir avantaj. Rol yapma açısından bakarsak da oyunda ev yapma, balık tutma, diğer oyuncularla etkileşimde bulunma, ava çıkma gibi çeşitli özellikler mevcut.

Yapım, grafik ve çevre detayı açısından oyun severlerin oldukça dikkatini çekmekte. Elder Scrolls Online, Skyrim evrenini seven oyuncular için tercih edilmesi gereken MMORPG oyunlardan bir tanesi. Oyunu Steam’den 100₺ gibi bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

2021 En İyi MMORPG Oyunları: New World

Listemizin sonunda ise New World’e yer vermek istedik. Ünlü şirket Amazon tarafından çıkarılacak olan bu oyunun 2021 yılının yaz ayında oyun severlerle buluşturulacağı tahmin ediliyor. Yapımın MMORPG dünyasındaki farklılıkları ve oyuncu kitlesine vaat ettikleriyle 2021 yılına damgasını vuracağı aşikâr. Özellikle oynanış dinamikleri, görselliği ve karakter animasyonları bazında New World’ün son derece gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim. Amazon gibi ünlü bir şirketin de bu konuda desteğini sunması MMORPG severleri oldukça heyecanlandırıyor.

New World çıkış tarihinin hâlâ tam olarak bilinmediğini tekrardan hatırlatalım. Oyun hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe sizlere sunmaya devam edeceğiz. New World ile de hazırlamış olduğumuz 2021 en iyi MMORPG oyunları adlı yazımızın sonuna geldik.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir