Kapat
Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi Spor Uygulamaları 2021
Mobil 0

Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi Spor Uygulamaları 2021

2021 en iyi spor uygulamaları adlı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere bir uygulama listesi hazırladık. Şimdi hep birlikte listemize göz atalım.

Hepimizin karantina döneminden dolayı aldığı kilolar acı bir gerçek. Çoğu insanın karantina döneminde aldığı kilolardan oldukça rahatsız olduğu bilinmekte. Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte insanlar vücutlarının dışarıdan nasıl gözüktüğüne aşırı önem veriyor. Dengesiz kilo almanın önüne geçmek isteyip de geçemeyen insanlarda evde spor yapmaya rehberlik edecek uygulamalara yönelmiş durumda.

2021 En İyi Spor Uygulamaları

Evden dışarı çıkamadığınız bu dönemlerde aldığınız kiloları sporla geri vermek mümkün. Spor salonlarına içerisinde bulunduğumuz pandemi sorunlarından dolayı güvenmeyen insanlar sporlarını evde veya dışarıda yürüyüş yaparak geçiriyor.  Karantina döneminden dolayı aldığımız bu kiloları vermek için sizlere özel hazırlamış olduğumuz 2021 en iyi spor uygulamaları listesine gelin hep birlikte göz atalım.

  • Adidas Training
  • SworKit
  • RunTastic
  • Kompanion
  • Nike Training Club
  • FreeLetics
  • 7 Minute Workout
  • FitWell
  • Adidas Training

2021 en iyi spor uygulamaları listesinde Adidas Training önemli bir yer edinmekte. Yorumlarda çoğu kullanıcının olumlu geri dönüşler verdiği bu uygulamamız, RunTastic tarafından üretilmiştir. Üye olduğunuz zaman sizden kilo, boy ve yaş gibi bazı özelliklerinizi istemekte. Bu programımız size uygun olarak özel bir egzersiz programı düzenlemekte. Egzersiz zamanı yapacağınız hareketleri uygulamada videoları olarak görmeniz de mümkün. Bu sayede yapmış olduğunuz egzersiz hareketlerinin doğruluğunu uygulamadan takip edebilirsiniz. Kolay arayüzü sayesinde diğer alternatif spor uygulamalarına göre Adidas Training uygulaması daha çok ön plana çıkıyor. Adidas Training uygulaması, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

SworKit

Bir diğer 2021 en iyi spor uygulamaları uygulamamız Sworkit. Sworkit uygulamamız kardiyo, yoga, fitness, ve benzeri birçok özelliğe sahip. Uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebiyse vücudunuzda istenilen bölgeyi geliştirmek için özel hareketlere sahip olması. Geliştirmek istediğiniz bölgeyi seçerek o bölgeye özel egzersizler oluşturabilirsiniz. Böylece zayıf bölgelerinize daha fazla çalışarak güzel bir görüntü elde etmeniz mümkün. Ekipmansız bir şekilde antrenman yapmak isteyen kullanıcılar için SworKit uygulaması biçilmiş kaftan diyebiliriz. Uygulamayı Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

RunTastic

Gün içerisinde koşu yapmayı seviyorsanız listemizde yer verdiğimiz RunTastic uygulamamız tam size göre. Artık her telefonda attığınız adım sayılarını gösteren uygulamalar bulunmakta. RunTastic’in size sunmuş olduğu özellikler bu diğer uygulamalardan çok daha fazla. RunTastic, 2021 en iyi spor uygulamaları listesinde form tutmak için ideal programlardan birisi. Üstelik adımlarınızın kalitesinden tutun da, hızınıza ve kalp ritminize kadar birçok bilgiyi sizlere sunmakta. Google Play Store ve App Store hizmetlerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Kompanion

Kompanion üyelikle çalışan bir yazılım. Üye olduğunuz zaman diğer alternatif spor programları gibi sizden boy, kilo bilgilerinizi istemekte. Uygulama, kendinize ait birkaç ayrıntılı bilgiyi doğru şekilde yazdıktan sonra size özel programlar sunmakta. Uygulama içinde kilo verme, kas yapma ve kardiyo moduna girme gibi programlar mevcut. Hedefinize yaklaştıkça da hareketlerinizin ve programlarınızın zorlukları da buna göre artmakta. Uygulamayı Türkçe kullanabilmek de çoğu kullanıcı için büyük bir avantaj. Uygulamayı Google Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Nike Training Club

Nike Training Club, 2021 en iyi spor uygulamaları arasında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yazılım olmakta. Uygulama, karantina döneminde zayıflamak isteyenler için  büyük bir nimet. Üye olduğunuz zaman sizden kişisel bilgilerinizi istemekte. Vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak sizlere haftalık programlar sunuyor. Uygulamadaki bütün egzersizlerin videolu olması da büyük bir artı. Böylelikle program, egzersiz sırasında hareketi takip edebilmenize olanak sunmakta. Egzersiz esnasında yapmış olduğunuz hareketin doğruluğunu videoya bakarak kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın en güzel yanı ise ünlü sporcular ile birlikte spor yapmanıza fırsat sunması. Android ve iOS kullanıcılarımız uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilir.

2021 En İyi Spor Uygulamaları: FreeLetics

FreeLetics, diğer spor uygulamalarına nazaran çalışma stili farklı olan bir spor aracı. Bu farklılık da yazılımı en çok öne çıkartan özelliği diyebiliriz. İçerisindeki puan sistemi ile birlikte kişiyi spora daha çok teşvik etmekte. Fakat bu teşvikin son derece dengeli yapıldığını da belirtelim. Uygulama, yaptığınız ve yapacağınız sporun hakkını vermeye çalışıyor. Uygulama içerisinde yaptığınız antrenmana bağlı olarak egzersiz esnasında kaç kalori yaktığınızı da görebilmektesiniz. Ayrıca FreeLetics, kişiselleştirmiş antrenmanlar ve beslenme listeleri de mevcut.

7 Minute Workout

İş hayatının temposundan dolayı spor yapamayın birçok insan olduğunu biliyoruz. Gerek günümüzün çalışma şartları ve gerekse hayat yoğunluğu da bu durumun en büyük nedenlerinden. Ne yazık ki iş yoğunluğundan dolayı spora vakit bulamıyoruz. Dolayısıyla spor yapmak istesek bile yapamadığımız durumlar olabiliyor. Fakat 7 Minute Workout ile bu durumu tersine çevirebilirsiniz. Listemizde bulunan 7 Minute WorkOut uygulamamız sade ve basit tasarımı ile ön plana çıkıyor. Uygulamayı daha çok spor yapmaktan uzak veya spor yapmaya çok fazla vakit ayıramayan insanlar kullanmakta. 7 Minute Workout kullanıcılarına her gün 7 dakikada yapabileceği egzersiz programı hazırlıyor. Uygulama hem iOS hem de Android cihazlarda mevcut.

FitWell

İlk çıktığı zaman sadece AppStore’da bulunan FitWell şimdi Google Play Store’da da mevcut. FitWell’i 2021 en iyi spor uygulamaları listesine koyma sebebimizse Türk girişimciler tarafından yapılmış olmasıdır. Fitwell yalnızca Türkiye’de kullanılmakla kalmayıp dünyada da en çok tercih edilen spor programları arasında. Uygulama kişiye özel beslenme tavsiyeleri gibi birçok özellik sunmakta.  Böylece 2021 en iyi spor uygulamaları listesi yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir