Kapat
2021 En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları Nelerdir?
Mobil 0

2021 En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları Nelerdir?

2021 en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları nelerdir? Hangi uygulamalar aracılığıyla yabancı dilimizi iyi bir şekilde geliştirebiliriz?

Günümüzde hemen hemen herkesin ikinci bir dil ihtiyacı mevcut. Zira ikinci dilin insana ve bireye kattığı birçok özellik bulunmakta. Gerek iş ve gerekse sosyal hayatınızda ikinci dilin size çık yardımcı olacaktır. Çünkü hem ülkemizde ve hem de dünya üzerinde ikinci dil bilen kişi sayısı gerçekten az. Haliyle de birden fazla dil bilen insanların her türlü sosyal işte öne çıkması kaçınılmaz oluyor. Unutmayın ki bir dil bir insan, iki dil iki insandır. Tek bir dil bilmek son derece sıkıcı ve yavandır. Aynı zamanda öğrenmenin de yaşı yoktur. Siz de dil öğrenme uygulamaları aracılığıyla yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Peki 2021 en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları nelerdir?

2021 En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

  • Duolingo
  • Khan Academy
  • Babbel
  • Udemy
  • Busuu

Üst paragrafta verdiğimiz uygulamalar aracılığıyla siz de rahatlıkla dil öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ilgili uygulamaların ayrıntılarını da anlatacağız. Lakin eğer dil öğrenme sürecinizi sağlıklı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk husus disiplindir. İlgili uygulamalara her gün giriş yaparak disiplinli bir şekilde çalışmadığınız sürece dilinizi geliştirmenin hiçbir yolu bulunmaz. Aynı zamanda kısa vadede uygulamadan daha fazla verim almak istiyorsanız da dilinizi geliştirmek adına farklı aktiviteler gerçekleştirmelisiniz.

Bu aktivitelerin geneli öğrendiğiniz dil üzerine içerik tüketmek üzerindir. Örnek vermek gerekirse İngilizce öğrenmeye çalıştığınızı farz edelim. Eğer İngilizce filmler, diziler izleyerek bu süreci desteklemezseniz ne yazık ki başarısız olursunuz. Aynı şekilde İngilizce müzik dinlemeniz, haber okumanız, video izlemeniz, kısacası İngilizce olan her şeyi incelemeniz de şarttır. Ancak bu sayede daha verimli ve daha hızlı bir öğrenme süreci geçirirsiniz. Dil öğrenme her zaman kişinin kendisinde başlayan ve biten bir süreçtir. Bu bağlamda, ilgili uygulamaları kullanırken, aynı zamanda süreci hızlandırmayı unutmayın. Gelin 2021 yabancı dil öğrenme uygulamaları listemize detaylıca göz atalım.

Duolingo

2021 yabancı dil öğrenme uygulamaları listemizdeki ilk tavsiyemiz Duolingo olacak. Duolingo, uzun zamandır piyasada bulunan ve tamamen dil öğrenme üzerine kurulan bir platform. Platformun milyonlarca insana dil öğrettiğini ve öğretmeye devam ettiğini halihazırda bilmekteyiz. Eğer güvenilir, stabil ve eğlenceli bir uygulama arıyorsanız Duolingo tam size göre. Ancak ilgili uygulamayı daha verimli kullanabilmek adına bir miktar ücret ödemeniz gerekebilir.

Khan Academy

Khan Academy’i muadillerine göre en çok öne çıkartan özelliği tamamen ücretsiz olması. Aynı zamanda sunduğu sınıf ve ders ortamını da unutmamak gerek. Zira alternatif uygulamaları kullandığınız zaman fark edeceksiniz ki o uygulamalar yüksek oranda gündelik olarak işlemekte. Uygulamalar, günün yoğun koşuşturmacasında telefonunuzu açarak dil öğrenmeye çalışacağınızı varsaymak suretiyle geliştirilmiş. Fakat 2021 yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında bulunan Khan Academy de durum böyle değil. Not tutmak, derslere katılmak, bir sınıf ortamında bulunmak istiyorsanız Khan Academy tam size göre.

Babbel

Eğer konuşma odaklı bir öğrenim metodu arıyorsanız Babbel’i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Babbel, kullanıcılarını direkt olarak öğrenmeye çalıştıkları dildeki insanlarla konuşturan bir uygulama. Nasıl İngilizce öğretileceğini bilen, aynı zamanda ana dilinize de az çok hakim olan hocalarla sohbet ederek dil öğrenmek istiyorsanız Babbel’i kullanmanızı öneriyoruz. Unutmayın ki dil öğrenmek amacındaysanız bir noktadan sonra o dili konuşmanız ve yaşamanız da gerekmekte. Bu noktadaki en büyük yardımcınız 2021 yabancı dil öğrenme uygulamaları listemizden Babbel olabilir.

Udemy

Bir online öğrenme platformu dendiği zaman akıllara ilk gelen isim genellikle Udemy oluyor. Udemy, milyonlarca öğretmenin ve öğrencinin aktif olarak kullandığı bir ders kiti satma platformu. Bu platform üzerinden çeşitli hocalar kendi ders kitlerini ayarlayarak bunları satmaktalar. Videolu olarak hazırlanan bu kitler sayesinde adım adım dil öğrenmeniz mümkün. Üstelik ders seçimi süreci de son derece kolay. Tek yapmanız gereken en yüksek oylamaya sahip hocayı bularak kendisinin dersini satın almanız olacak. Bu sayede hem kaliteli bir hoca aracılığıyla yeni bir dil öğrenme hem de birçok farklı ders kiti alternatifi arasından kendinize uygun olanı seçme imkânınız bulunmakta.

2021 En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları: Busuu

Internet üzerinden dil geliştirme uygulamalarının en iyilerinden bir tanesi de Busuu. Busuu, içeriğinde onlarca eğitim kalıbını ve metodunu barındıran bir çeşit dil servisi. Bu servise ister telefonunuza yükleyeceğiniz uygulaması ve isterseniz de masaüstü sitesinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Uygulamanın içeriğinde birçok dilin öğrenim kalıpları mevcut. Bu kalıplara eksiksiz ve tam bir şekilde uyduğunuz takdirde öğrenme amacında olduğunuz dili geliştirmeniz işten bile olmayacaktır. Eğer masaüstü platformlarıyla daha entegre çalışan ve bunun yanı sıra uygulama hissiyatı veren bir platform arayışındaysanız Busuu tam size göre. Üstelik ilgili platformun birçok ücretsiz içerik imkânı barındırdığını da belirtelim. Minim ücretle beraber maksimum verimi almak istiyorsanız göz atmanız gereken uygulamalardan bir tanesi belli. 2021 yabancı dil öğrenme uygulamaları arasından Busuu’yu önermekteyiz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir