Kapat
MSI Ekran Kartı Fiyatları Yakında Artabilir Dikkat!
Haberler 0

MSI Ekran Kartı Fiyatları Yakında Artabilir Dikkat!

MSI ekran kartı fiyatları artabilir. Kulislerden gelen söylentilere göre MSI ekran kartları fiyatlarında ciddi olarak artış planlıyor.

Ekran kartları bazında ve dolayısıyla da oyuncular adına son derece zor günlerden geçtiğimiz su götürmez bir gerçek. Gerek koronavirüs salgını dolayısıyla ve gerekse madencilik furyasından ötürü kart fiyatları tavan yapmış durumda. Bunun sonucunda da kullanıcılar ne yazık ki piyasadaki hiçbir yerde ekran kartı bulamıyor. Piyasadan sıfır olarak toplanan ekran kartları ikinci elde satılmakta. Dolayısıyla da ekran kartlarını orijinal fiyatlarının yaklaşık iki üç katına çıktığını gözlemeyebiliyoruz. Bu durumun daha ne kadar böyle devam edecek soruları sorulurken de oyun sektörüne bir darbe MSI’dan geldi.

Kulislerde dolanan söylentilere göre MSI yakın bir tarih içerisinde ekran kartı fiyatlarını arttırabilir. Böylece ekran kartlarının şu an olduklarından daha yüksek fiyatlarla satılmaları mümkün. Fakat şunu belirtmeliyiz ki bu söylentiler ciddi kaynaklarla desteklenmekteler. Dolayısıyla kısa bir süre içerisinde böyle bir kararın alınması son derece muhtemel. Bu kararın da temelde iki nedeni bulunmakta. İlk neden pandemi, ikinci neden piyasalar ve üçüncü neden ise ekran kartı üreticileri kaynaklı. Zira bu üç nedenin birleşimine rağmen ekran kartları hâlâ hiçbir zamlanma ile karşılaşmamıştı. Ancak popüler ekran kartı üreticileri bu duruma fazla dayanamayacak gibi duruyor.

MSI Ekran Kartı Fiyatları Neden Artacak?

Pandemiden dolayı üretim maliyetleri bir hayli arttı. Bunun sonucunda da ekran kartlarının şu anki fiyatları yeterince kâr getirememeye başladı. Ne yazık ki gerek MSI, gerek Asus ve gerekse Gigabyte gibi birçok büyük çaplı firma bu problemi yaşamakta. Üstelik bu sorun yetmezmiş gibi işin içerisinde kripto para madenciliği de girdi. Kripto para madenciliğinin oyuna dahil olmasıyla da AMD ve Nvidia daha az ekran kartı sipariş etmeye başladı. Haliyle de aradaki maliyet dengesini sağlayabilmek adına MSI böyle bir kararın eşiğine geldi.

Eğer MSI bu şekilde bir karar alırsa durum hiç iyi olmaz. Çünkü diğer ekran kartı üreticileri de bu kararı takip edeceklerdir. Bakalım artan MSI ekran kartı fiyatları ülkemizde nasıl bir yansıma sağlayacak.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir