Kapat
Xiaomi Mi Band 6 Tanıtıldı! Akıllı Bileklik Dünyasının Yeni Yıldızı
Haberler 0

Xiaomi Mi Band 6 Tanıtıldı! Akıllı Bileklik Dünyasının Yeni Yıldızı

Giyilebilir aksesuar sektörünün önde gelen markalarından Xiaomi’nin yeni akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 6 tanıtıldı! Markanın bugün gerçekleştirdiği etkinlikte 3 farklı yeni akıllı telefon ve Mi Band 6 modeli duyuruldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da küçük ama etkili değişikliklerle birlikte gelen akıllı bilekliğin tüm detayları haberimizde!

Çin’den dünyanın dört bir yanına uzanan Xiaomi, bugün merkezi Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte Mi 11 Lite, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve Mi Band 6 modellerini tanıttı. Sadece 11 yılda önlenemez bir yükselişin sonucunda akıllı telefon dünyasına adını altın harflerle kazıyan Xiaomi, liderliğini sürdürdüğü giyilebilir teknoloji dünyası için de yeni bir model ortaya koymayı ihmal etmedi. Markanın yeni akıllı bileklik modeli ilgi çekici özellikleri ve detayları ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Akıllı Bileklik Dünyasının Yeni Yıldızı Xiaomi Mi Band 6 Tanıtıldı!

Giyilebilir teknolojiler denildiğinde ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan Xiaomi, akıllı bileklik kategorisinde bugüne kadar çok satanlar listesini kimseye bırakmadı. Özellikle Mi Band serisi ile yüksek satış rakamlarına ulaşan marka adeta akıllı bileklik sektörünü domine etti. Mi Band 5 ile bu başarısını tazeleyen marka şimdi de Mi Band 6 modeli ile kullanıcıların karşısında.

Xiaomi Mi Band 6, daha büyük boyutlu ve yüksek çözünürlüklü ekranı aynı kasa boyutlarında sunmayı başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor. 1,56 inç boyutunda AMOLED panel ile birlikte gelen akıllı bilekliğin 152×360 piksel ekran çözünürlüğü ve 326 PPI piksel yoğunluğu bulunuyor. Mi Band 5 modeline kıyasla ekranı yaklaşık yüzde 45 oranında büyüyen Mi Band 6’nın ekranı ince çerçevelere ve şık bir yapıya sahip.

Neredeyse tüm akıllı bileklik modellerinde olduğu gibi yeni Mi Band modelinde de sağlık özellikleri öne çıkıyor. Yeni modelde eklenen SpO2 sensörü sayesinde kullanıcılar Mi Band 6 ile kandaki oksijen seviyelerini ölçebiliyor. Mi Band 5 modelinde bulunan 15 spor modu yeni modelde 30 adet olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Mi Band 6, 6 farklı aktiviteyi hiçbir işleme ihtiyaç duymadan otomatik olarak algılayabiliyor ve takibini yapabiliyor.

Mi Band serisinde ilk defa Mi Band 6 modeli ile karşımıza çıkan Pomodoro Zamanlayıcı özelliği adını Pomodoro Tekniği’nden alıyor ve 25 dakika boyunca tüm bildirimleri susturarak en iyi şekilde odaklanmanıza yardımcı oluyor. Küçük ama etkili değişimlere ev sahipliği yapan akıllı bilekliğin NFC’li versiyonu 42 dolardan NFC bulunmayan versiyonu ise 35 dolardan satışa sunuluyor. Mi Band 6’nın ülkemizde nasıl bir fiyatlandırma ile satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir