Kapat
PUBG Lite Kapanıyor: Ücretsiz PUBG Oyunculara Veda Ediyor!
Haberler 0

PUBG Lite Kapanıyor: Ücretsiz PUBG Oyunculara Veda Ediyor!

Son yılların en çok oynanan bilgisayar oyunlarından PUBG’nin ücretsiz ve düşük sistem gereksinimleri isteyen sürümü PUBG Lite kapanıyor!

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da herkes tarafından bilinen adıyla PUBG, çıktığı günden bu yana hem masaüstü hem de mobil platformlarda en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olmayı başardı. Masaüstü sürümü ile büyük bir çıkış yakalayan oyun, bir süre sonra PUBG Mobile isimli mobil oyunu ile bu başarısını devam ettirdi ve dünyanın dört bir yanından oyunculara ev sahipliği yapmaya başladı. Bir zamanlar oyuncu sayısı ile rekor kıran PUBG, adını oyun dünyasına altın harflerle kazımayı başardı.

PUBG Corporation’ın oyuncularla buluşturduğu tek yapım PUBG Mobile değildi. Yapımcı firma ücretsiz ve düşük sistem gereksinimlerine sahip PUBG Lite oyununu 2019 yılında oyuncuların beğenisine sundu. Oyunun ücretsiz ve düşük sistem gereksinimlerine sahip olması pek çok bilgisayarda oynanabilmesine olanak sağlıyordu. Bu durum pek çok oyuncunun dikkatini çekti ve PUBG Lite kısa süre içerisinde pek çok kişi tarafından oynanmaya başladı.

PUBG Lite Kapanıyor: Ücretsiz PUBG Oyunculara Veda Ediyor!

PUBG Lite ekibi oyunun resmi sayfasında yayınlanan bir açıklama yazısında PUBG Lite sürümünün 29 Nisan tarihinde oyunculara veda edeceğini ifade etti. Bugüne kadar kendileri ile birlikte olan oyunculara teşekkürlerini sunan ekip, PUBG Lite oyuncularının 29 Nisan tarihine kadar oyunu oynamaya devam edebileceklerini ve bu süre zarfında oyun içi kredilerini harcayabileceklerini belirtti.

PUBG Lite internet sitesinde geliştirici ekibin açıklamasına yer verilirken indirme bağlantıları ise kaldırıldı. Bu da PUBG Lite’ın bu tarihten itibaren yeni oyunculara hizmet vermeyeceği anlamına geliyor. Hali hazırda PUBG Lite’a sahip olan oyuncular ise 29 Nisan’a kadar oynamaya devam edebilecek ardından bu oyun da tarihin tozlu raflarına kaldırılacak.

PUBG ekibinin aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PUBG Lite’ın kapanma sebebi nedir?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir