Kapat
Xiaomi’nin Yeni Tableti Xiaomi Mi Pad 5 Özellikleri Paylaşıldı!
Haberler 0

Xiaomi’nin Yeni Tableti Xiaomi Mi Pad 5 Özellikleri Paylaşıldı!

Bir süredir tablet sektörü için yeni model duyurmayan Xiaomi’nin 2021 yılında yeni bir tablet modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacağı açıklanmıştı. Bugün Xiaomi’nin yeni tableti Xiaomi Mi Pad 5 özellikleri paylaşıldı!

Eğlence ve iş gibi pek çok ihtiyaç için kullanılan tabletler pandemi ile birlikte en çok satılan elektronik cihazlardan bir tanesi oldu. Akıllı telefon dünyasındaki başarısı ile tanıdığımız Xiaomi’nin Mi Pad serisi en son Mi Pad 4 modeli ile 2018 yılında güncellenmişti. Markanın 2021 yılında tablet sektörüne yeniden döneceği ve yeni bir model tanıtılacağı biliniyordu. Xiaomi’nin yeni tableti Mi Pad 5’in bazı özellikleri bugün paylaşıldı.

Xiaomi’nin Yeni Tableti Xiaomi Mi Pad 5 Özellikleri Paylaşıldı!

Xiaomi’nin yeni tableti Mi Pad 5, K81C kod adı ile gelirken iki farklı model olarak satışa sunulması bekleniyor. Her iki model arasındaki farklar iki cihazı birbirinden ayırırken kullanıcılara ihtiyaçlarına yönelik bir tercih yapma fırsatı veriliyor. Bağlantı özellikleri cihazlarda kullanılan işlemciye göre farklılık gösterirken ekran boyutlarının da birbirinden farklı olması bekleniyor. Küçük ekran boyutuna sahip model MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisi ile birlikte geliyor.

Büyük ekran boyutuna sahip modelin ise 10,95 inç büyüklüğe, 2K çözünürlüğe ve 144 Hz tazeleme hızına sahip bir ekran ile gelmesi bekleniyor. 8000 mAh bataryaya sahip bu modelin özel bir MIUI sürümü ve kalem desteği ile geleceği de konuşulan söylentiler arasında. Xiaomi Mi Pad 5’in ne zaman nasıl bir fiyatlandırma ile satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir