Kapat
iPhone 13 Tasarımı Hakkındaki İlk Detaylar Ortaya Çıktı!
Haberler 0

iPhone 13 Tasarımı Hakkındaki İlk Detaylar Ortaya Çıktı!

Amerikalı teknoloji devi Apple, pek çok kişi tarafından bilindiği üzere iPhone serisi akıllı telefonları ile yıllardır en çok satanlar listesinde yer almaya devam ediyor. Markanın en yeni akıllı telefonu iPhone 12’nin satışa sunulmasının üzerinden henüz çok zaman geçmemişken iPhone 13’e ait ilk detaylar ise gelmeye başladı. İşte iPhone 13 tasarımı nasıl olacak sorusunun cevabı!

Yeni iPhone modeline ait prototip görüntüleri geçtiğimiz günlerde internette paylaşılmış ve iPhone 13’ün nasıl görüneceğine dair ufak ipuçları görünmüştü. Bugün ortaya çıkan görüntüler prototip modelde karşımıza çıkan ipuçlarını doğruladı. Henüz iPhone 13 hakkında konuşmak için çok erken olsa da yeni iPhone’un bu şekilde tanıtılması mümkün.

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak? Ortaya Çıkan İlk Detaylar!

Akıllı telefon dünyasında Android işletim sistemine sahip modeller neredeyse her yıl ciddi tasarım değişikliklerine giderken Apple bu durumdan biraz daha uzak seyrediyor. Genellikle yeni modellerinde küçük tasarım değişiklikleri ve ciddi performans iyileştirmeleri ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple, iPhone modellerinin geleneksel tasarım çizgilerini korumakta ısrarcı. Bu durum iPhone 13 modelinde de aynı şekilde devam edecek gibi görünüyor.

8c82e2945e4cd3ebef2dd82ac8cbacd539d66e4b.jpeg (1280×720)

Ortaya çıkan görüntülerde iPhone 13 modeline ait olduğu iddia edilen bir ekran koruyucu bulunuyor. Yeni iPhone modelinin çentiğinin net bir şekilde görülebildiği fotoğrafta daha küçük çentik dikkat çekiyor. Çentiğin sol tarafında kamera yer alırken ahizenin ise üst tarafa alınmış olması dikkatlerden kaçmıyor. Apple’ın yeni çentik tasarımı ile bu alanı daha efektif kullanmaya çalıştığı ise aşikâr.

Yeni çentik tasarımı her ne kadar önceki modellere kıyasla iyileştirilmiş olsa da Android rakiplerine kıyasla hala çok büyük olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu durumun bir sebebi var. Bilindiği üzere iPhone modellerinde yüz tanıma özelliği kamera yerine 3D sensörler yardımıyla yapılıyor. Çok daha güvenli ve sağlıklı çalışan bu yöntem sayesinde kullanıcılar parmak izi sensörüne ihtiyaç duymadan telefonlarını kullanabiliyorlar. Bu noktada kullanılan sensörün kapladıkları alan dolayısıyla çentiği ortadan kaldırmak pek mümkün olmuyor. Apple’ın sonraki modellerde bu konuya nasıl bir çözüm getireceği ise henüz bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir