Kapat
Birbirinden Farklı Renkleriyle M1 İşlemcili Yeni iMac Tanıtıldı!
Haberler 0

Birbirinden Farklı Renkleriyle M1 İşlemcili Yeni iMac Tanıtıldı!

Apple’ın bugünkü etkinliğinde mor renk seçeneğine sahip iPhone 12 ve iPhone 12 Mini, kaybolan eşyalarınızı bulmanızı sağlayan AirTag ve M1 işlemcili yeni iMac tanıtıldı! 7 farklı renk seçeneği ile birlikte gelen yeni iMac’in tasarım ve performans özellikleri yenilendi. İşte karşınızda birbirinden farklı renkleriyle M1 işlemcili yeni iMac!

Akıllı telefon ve giyilebilir teknoloji dünyasında olduğu gibi bilgisayar sektöründe de büyük bir pazar payına sahip olan Apple, M1 işlemcili yeni iMac modelini tanıttı. İlk olarak MacBook ailesinde gördüğümüz M1 işlemcisi sunduğu yüksek performans özellikleri sayesinde kısa sürede çok sevildi ve şimdi de iMac modelinde kullanılmaya başlandı.

Birbirinden Farklı Renkleriyle M1 İşlemcili Yeni iMac Tanıtıldı!

Apple’ın klasikleşmiş ürünlerinden bir tanesi olan iMac’in yeni modelinde performans özellikleri gibi tasarımı da yenilendi. İlk olarak iPhone 5 serisinde gördüğümüz ve iPhone 12 modelinde yeniden kullanılmaya başlanan köşeli hatlar iMac’in yeni tasarımında da kullanılmaya devam etti. Önceki modellerde yalnızca gri renk seçeneği sunulurken yeni iMac 7 farklı gökkuşağı rengi ile tanıtıldı.

Yeni iMac’in önceki modellerden ayıran en önemli değişikliklerden bir tanesi ise tasarım hatları oldu. Önceki modelde ortaya doğru kalınlaşan yapı yeni iMac’de yerini düz çizgilere bıraktı. Oldukça ince yapıdaki bilgisayarın kalınlığı ise sadece 11,5 milimetre olarak açıklandı. 24 inç boyutunda ve 4.5K çözünürlüğünde ekrana sahip yeni iMac’in ön tarafında 1080p çözünürlüğünde bir kameraya yer verildi. Mac ailesinde kullanılan en iyi kameraya sahip iMac modelinin kamera özellikleri aynı zamanda yazılım teknolojisi ile de destekleniyor.

Yeni iMac modelinin 10 gün sonra yani 30 Nisan’da satışa sunulacağı belirtildi. Cihazın Türkiye fiyatları ise şu şekilde:

  • 8 çekirdekli M1 İşlemci, 7 çekirdekli GPU, 8 GB RAM, 256 GB SSD, iki Thunderbolt/USB 4 girişi, Magic Keyboard: 14.499 TL
  • 8 çekirdekli M1 İşlemci, 8 çekirdekli GPU, 8 GB RAM, 256 GB SSD, iki Thunderbolt/USB 4 girişi ve iki USB 3 girişi, Touch ID’li Magic Keyboard, Ethernet: 16.699 TL
  • 8 çekirdekli M1 İşlemci, 8 çekirdekli GPU, 8 GB RAM, 512 GB SSD depolama, iki Thunderbolt/USB4 ve iki USB 3 girişi, Touch ID’li Magic Keyboard, Ethernet: 18.899 TL

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir