Kapat
Samsung Galaxy A22 Geliyor: Markanın En Ucuz 5G Modeli
Haberler 0

Samsung Galaxy A22 Geliyor: Markanın En Ucuz 5G Modeli

Akıllı telefon dünyasının popüler isimlerinden Samsung yeni bir akıllı telefon sunmaya hazırlanıyor. Markanın en ucuz 5G modeli olacak Samsung Galaxy A22 geliyor!

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Güney Koreli Samsung, akıllı telefon modellerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Galaxy A22 ismi ile tanıtılması beklenen cihazın markanın en ucuz 5G destekli akıllı telefon modeli olacağı tahmin ediliyor. Ortaya çıkan sızıntılar yakın zamanda göreceğimiz akıllı telefon hakkında pek çok bilgiyi de ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy A22 Geliyor: İşte Sızdırılan Özellikleri!

Samsung’un yakın zamanda tanıtması planlanan yeni akıllı telefonu Galaxy A22’nin 5G ve 4G destekli iki farklı modelinin olması bekleniyor. Bu iki modeli birbirinden ayıran özelliklerin bağlantı teknolojisi ile sınırlı kalmayacağı düşünülüyor. Galaxy A22 hakkında sızdırılan bilgiler bununla da kalmıyor.

En ucuz 5G Samsung telefon yolda

Galaxy A22 5G Teknik Özellikleri

Ekran: 6.4 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğünde LCD ekran

İşlemci: MediaTek Dimensity 700 yonga seti

Arka Kamera: 48 MP, 5 MP ve 2 MP

Batarya: 5000 mAh kapasiteye sahip 15W hızlı şarj destekli batarya

Boyutlar: 9 mm kalınlık ve 205 gram ağırlık

Galaxy A22 4G Teknik Özellikleri

Ekran: 6.4 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran

İşlemci: MediaTek Helio G80 yonga seti

Arka Kamera: 48 MP, 5 MP, 2 MP ve 2 MP

Ön Kamera: 13 MP

Batarya: 5000 mAh kapasiteye sahip 15W hızlı şarj destekli batarya

Boyutlar: 8,5 mm kalınlık ve 185 gram ağırlık

Cihazın resmi olmayan görüntülerinde arka tarafta kare formunda bir kamera kurulumuna yer verildiği görülüyor. 5G ve 4G destekli cihazları birbirinden ayıran özellikler de burada başlıyor. Galaxy A22 5G modelinde üçlü kamera kurulumu bulunurken Galaxy A22 4G modelinde bu sayı dörde çıkıyor. Yine farklar ekran çerçevesi noktasında da devam ediyor. Her iki cihazın ön tarafında da damla formu kullanılsa da 4G modelinde ekran çerçevelerinin daha ince olduğu görülebiliyor.

Galaxy A22 modelinde ortak olarak 6,4 inç büyüklüğünde ekran kullanılsa da her iki modelde kullanılan ekranlar birbirinden çok farklılaşıyor. Galaxy A22 5G modeli FHD+ LCD ekran ile gelirken 4G modelinde HD+ AMOLED ekran karşımıza çıkıyor. 5G modelinde MediaTek Dimensity 700, 4G modelinde ise MediaTek Helio G80 yonga seti kullanılıyor.

Haziran ayı içerisinde tanıtılması beklenen Galaxy A22 modelinin sızdırılan görseller ışığında siyah, beyaz, yeşil ve mor olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunulması bekleniyor. Samsung’un en ucuz 5G modeli olacağı düşünülen Galaxy A22’nin 200 doların altında satış fiyatına sahip olması bekleniyor. 4G modelinin fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir