Kapat
Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri
Android 0

Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Günümüzde kullanıcıların en çok şikâyet ettikleri konulardan bir tanesi de şarj oluyor. İşte Android telefonu daha hızlı şarj etme yöntemleri!

Her geçen gün gelişmeye devam eden akıllı telefon dünyasında üreticilerin en çok üzerinde durdukları konulardan bir tanesi de hızlı şarj teknolojileri oluyor. Geçmişten günümüze hızlı şarj teknolojisi büyük bir gelişim gösterse de yüksek hızlı şarj teknolojileri hala pek çok akıllı telefon modelinde bulunmuyor. Hal böyle olunca en çok ihtiyacınız olduğu zamanda akıllı telefonunuzun yavaş şarj olması can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu yazımızda telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edebileceğinizi açıklıyoruz.

Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Android telefonunuzun yavaş şarj olmasından şikayetçiyseniz bu süreci hızlandırmanın bazı yolları bulunuyor. İşte uygulayabileceğiniz bazı yöntemler:

Hızlı Şarj Adaptörü Kullanın

Akıllı telefonunuz hızlı şarj teknolojisini destekliyorsa buna uygun şarj adaptörü kullanmayı ihmal etmeyin.

USB’den Şarj Etmeyin

Akıllı telefonunuzu şarj etmek için bilgisayarınızın ya da herhangi bir elektronik cihazın USB girişinden yararlanmayın.

Mobil Veriyi Kapatın

Şarj esnasında pil tüketen mobil veri, Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantıları kapatın. Bu durum akıllı telefonunuzun bir nebze de olsa daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

Telefonunuzu Kullanmayın

Şarj süresini en çok etkileyen durumlardan bir tanesi de şarj esnasında telefonunuzu kullanmaktadır. Şarj esnasında telefonunuzu kullanmak hem şarj sürenizin artmasına hem de akıllı telefonunuzun ısınmasına sebep olmaktadır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir