Kapat
Google Play Protect Nedir? Ne İşe Yarar?
Android 0

Google Play Protect Nedir? Ne İşe Yarar?

2017 yılında kullanılmaya başlanan ve Android cihazları zararlı yazılımlardan koruyan Google Play Protect nedir?

Google’ın Android kullanıcıları zararlı yazılımlardan korumak için geliştirdiği Google Play Protect, uzun yıllardır kullanılsa da hala herkes tarafından bilinmiyor. Uygulama sayfasında ya da uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde karşınıza çıkan Google Play Protect ne işe yarar açıklıyoruz!

Google Play Protect Nedir? Ne İşe Yarar?

Google, Android işletim sistemini kullanan kişilerin bilgilerini daha güvenli hale getirmek için 2017 yılında yeni bir adım attı. Uygulama marketi Google Play ve APK dosyalarında çalışan uygulama kullanıcıların verilerini korumayı hedefliyor. Standart seviyede bir koruma sunan bu özellik cihazınızı, verilerinizi ve uygulamaları güvende tutmanıza yarıyor.

Otomatik olarak aktif halde gelen Google Play Protect özelliğini kullanmak istemeyen kullanıcıların bu özelliği pasif hale getirmesi gerekiyor. Google Play Protect’i kullanmak istemeyen kullanıcılar Ayarlar, Google, Güvenlik ve Uygulamaları Doğrulama yolunu takip ederek bu özelliği kapatabiliyor. Ancak bunu kapatmak cihazınızı zararlı yazılımlara karşı korumasız hale getireceğinden yapılmasını tavsiye etmiyoruz.

Peki siz Google’ın bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google Play Protect yeterince başarılı bir şekilde çalışıyor mu?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir