Kapat
Google Play'e Uygulama Yükleme Optimizasyonu Özelliği Geliyor!
Haberler 0

Google Play’e Uygulama Yükleme Optimizasyonu Özelliği Geliyor!

Android işletim sisteminin uygulama marketi Google Play’e uygulama yükleme optimizasyonu özelliği geliyor! Kullanıcıların uygulama ve oyunları daha hızlı yüklemesine olanak sağlayan bu yeni özelliğe gelin yakından bakalım.

Akıllı telefon dünyasının en popüler işletim sistemi Android, dünyanın dört bir yanında pek çok kişi tarafından kullanılıyor. 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan Android işletim sisteminde kullanabileceğiniz uygulamalar Google Play’de listeleniyor. Google tarafından sürekli olarak güncellenen ve yenilenen uygulama marketine şimdi ise bir yeni özellik daha geliyor!

Uygulama ve oyunları daha hızlı indirmenize olanak sağlayan yeni özellik ile birlikte yükleme performansının büyük ölçüde iyileşmesi bekleniyor. Google, geliştirdiği bu yeni özelliğe uygulama yükleme optimizasyonu ismini veriyor. İndirme performansını arttırmaya yönelik bu özellik aynı zamanda işlem gücü, batarya ve hafıza gibi konularda da tasarruf etmenize yardımcı olacak.

Google Play’e Uygulama Yükleme Optimizasyonu Özelliği Geliyor!

Google’ın uygulama marketi için üzerinde çalıştığı yeni özellik uygulama indirme performansını arttırmanıza yardımcı oluyor. Uygulama yükleme optimizasyonu kullanıcıların verilerini etkili bir şekilde kullanarak çalışıyor. Bir uygulama indirmeye başladığınızda önceki kullanıcılardan elde edilen veriler ışığında en çok hangi alanların kullanıldığı tespit ediliyor ve ilk olarak bu kısımlara öncelik veriliyor.

İsim ve e-posta adresi gibi kişisel verilerden bağımsız olarak çalışan uygulama yükleme optimizasyonunu kullanabilmek için özelliğin cihazınıza gelmiş olması ve izin vermiş olmanız gerekiyor. Henüz çok yeni olan bu özellik cihazınıza geldiyse Google Play’de karşınıza bir uyarı çıkıyor. Halihazırda açık olarak gelen uygulama yükleme optimizasyonunu kapatmak ise kullanıcıların insiyatifine sunulmuş durumda.

Özellikle acil durumlarda indirilen uygulamalar için oldukça faydalı olabilecek bu özelliği nasıl buldunuz? Sizce uygulama yükleme optimizasyonu gerekli bir özellik mi?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir