Kapat
Volvo elektrikli araçlarını Polestar markası altında piyasaya sürecek
Teknoloji 0

Volvo elektrikli araçlarını Polestar markası altında piyasaya sürecek

Volvo modellerini modifiye etmesiyle aşina Polestar firması hatırlanacağı üzere 2015 yılında otomobil üreticisi kadar satın alınmıştı. O günden beri Volvo çatısı aşağı faaliyetlerine devamlı oluşum, alınan yeni bir kararla Volvo Grubu çatısı altında bağımsız bir marka olacak.
 
Hem Bkz.Tesla’nın ölümlü kazasının nedeni açıklandı: Şoför uyarıları dikkate almamış
Marka bundan böyle performanslı elektrikli araçlar odaklı bir vizyon çizecek. Elektrikli araçlar yanına firma, önceden olduğu gibi Volvo modellerinin performans versiyonlarını da üretmeye devam edecek. Elektrikli araç işinde markanın performans ve erişilebilir odaklı olması onu aracısız olarak Tesla Model S gibi kayda değer bir rakiple karşısında karşıya getiriyor. Şu lahza için işler Model S’den yandan da olsa da Polestar’ın da rekabet namına neler sunacağı merak konusu.
 
Bunları öğrenmek için birkaç ay beklememiz gerekecek, işyeri yaptığı açıklamaya kadar elektrik vasıta planlarını ve gelişmelerini sonbaharda açıklayacağını duyurdu. Tesla göre da elektrikli kamyon ve Roadster modelinin gelişmelerine bakılırsa sonbahar dönemi elektrikli araç dünyası için epeyce hareketli geçecek.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir