Kapat
"Tazelenmiş" Note 7'den yeni anahtar sözcük!
Android 1

“Tazelenmiş” Note 7’den yeni anahtar sözcük!

Samsung’un tamir ederek yenilediği Galaxy Note 7’ler, resmen 7 Temmuz’da satışa sunulacak. Kayıtlı bölgelerde satılacak olan telefonun adının “Galaxy Note FE” olacağına dair söylentiler var.

Galaxy Note FE yeni üretilen bir telefon olmadığı için bir üretim sürecine de dahil değil. Galaxy Note 7’nin daha küçük bir pille tamir edilmiş sürümü olan Galaxy Note FE’nin geri kalan tüm özellikleri aynı. Yani onarılmış olan telefon, 5,7 inç Quad HD Super AMOLED ekrana, Samsung Exynos 8890 işlemciye, 4GB RAM’e ve 12MP arka kameraya sahip.

Geekbench’te yeni ortaya meydana çıkan Galaxy Note FE testleri, telefonun işlemcisinde herhangi bir sürat değişikliği yapılmadığını gösterdi. Teste kadar işlemcinin zor tasarruflu bölümü, 1,6GHz saat hızında çalışıyor. Buradan Samsung’un Exynos 8890 işlemcinin hızını emniyet amacıyla değiştirmediği anlaşılıyor. Görünen o ki Samsung, düşük kapasiteli pilin tatmin edici emniyet seviyesini sunduğuna inanıyor ve işlemcinin ısınmasının bir sorun teşkil etmeyeceğinden kesin.

Galaxy Note 7 3.500mAh pille gelirken Galaxy Note FE’nin 3.200mAh’lik bir pille gelmesi bekleniyor. bunun dışında cihazın bütün özellikleri aynı olacak. Hatta Galaxy Note FE, orijinal telefonla benzer renk seçeneklerinde sunulacak.

Önceki HaberSurface Note Konsepti Göz Alıyor! Sonraki HaberPC’nizin Güç Düğmesi Sadece Ekranı Kapatsın!

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir