Kapat
Android 0

Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2 sızdırıldı

Venture Beat sitesi ve daha önce de yapmış olduğu sızıntı kaynaklı haberlerle tanıdığımız Evan Blass, Sony’nin Xperia ürün gamına eklediği yeni modellerini kamuoyuyla paylaştı. Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2 modellerinin render görüntüleri teknoloji sitelerinin gündemine bomba gibi düştü. Ancak Sony hayranlarının yeni modellerin tasarımını pek beğendiği söylenemez.

Hatırlanacağı üzere Sony, 2018 yılına girmiş olmamıza rağmen hala daha modellerin dış görünüşünde önemli bir yeniliğe gitmiyordu. Yıllardır benimsediği tasarım çizgisini yine devam ettiren Sony, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia L2 modellerinde müşterilerinden gelen tasarımsal eleştirileri hiç takmamışa benziyor. Yapılan tek değişiklik, parmak izi okuyucusunun cihazların arka tarafına konumlandırılması yönünde olmuş.

MTK yerine Qualcomm işlemci tercih edildi

GFXBench’in test sonuçlarına bakıldığında ise Sony’nin XA2 ve XA2 Ultra modellerinde MediaTek işlemci yerine Qualcomm Snapdragon 630 modelini tercih ettiği görüldü. Bahsi geçen işlemci daha çok orta segmente hitap ettiği için, bu modellerden hiçbirinin Sony’nin amiral gemisi olarak lanse edilmeyeceğini gösterdi.

Teknik özellikleri de paylaşıldı

3 GB RAM ve 32 GB depolamanın yanı sıra 4 GB / 64 GB gibi RAM ve depolama seçenekleriyle gelen XA2 / XA2 Ultra modellerinin kameralarında da performans iyileştirmesi yapılmış. Xa2’de 21 megapiksellik 4K çözünürlüklü kamera tercih edilirken, ön tarafta ise 7 MP’lik bir lens konumlandırılmış. XA2 Ultra’da da aynı arka kamera kullanılmış, ancak ön kamera 15 MP’ye yükseltilmiş. Her iki telefonun da Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle kutudan çıkması bekleniyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir