Kapat
Oyun 1

PlayStation 5 Çıkış Tarihi!

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PS5 özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Sony’nin 9. nesil oyunkonsolu olacak olan PlayStation 5 ile 4K oyun ve eğlence Teknolojilerine odaklanılması bekleniyor.

Sony’nin 9. Nesil oyun konsolu PlayStation 5 daha çok 4K oyun deneyimi ve eğlence araçları teknolojisine odaklanmasını bekliyoruz.

Bu yıla Horizon: Zero Dawn, Nier ve Nioh ile bomba gibi bir giriş yapan Sony, bu başarısı ile övünmek yerine dahasını istiyor. Sony’nin bu başarısının PlayStation 5′ in kaderinde büyük rol oynayacağı belirtiliyor.

PlayStation 5 4K Önplanda olacak bir oyun konsolu olacağından 3. Parti oyun yapımcılarından istediği desteği alamayabilir. Büyük ihtimalle özel oyunlara yönelecektir.

PlayStation 5, PS4’ün 5. Yılında yani 2018’in ikinci yarısında karşımıza çıkacak. PS4 Pro çıkmasına rağmen erken adım atılmasının en büyük nedenleri tartışmasız Xbox Scorpio ve Nintendo Switch.

Konsolun özelliklerine bakacak olursak; büyük ihtimalle 10 TFLOPS değerinden daha yüksek bir değer olacak. Xbox Scorpio’nun 6, PS4’ün 4.2 TFLOPS değerine sahip olduğunu göz önüne alırsak, 10 TFLOPS çok ciddi bir değer. Bu bağlamda fiyatının 500 dolar ve üzerinde olabileceği düşünülebilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

“PlayStation 5 Çıkış Tarihi!” üzerine 1 yorum

  1. Yenilmez Armada dedi ki:

    Ne zaman satışa sunulacak uzattıkça uzattılar, playstation 4 artık bize ps1 gibi geliyor kaç yıldır ps4 kullanıyoruz sıkıldık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir