Kapat
Oyun 0

League of Legends’ ten tarihi ceza!

League of Legends’ ten tarihi ceza! Hilecilere karşı açılan dava kazanıldı! Ceza 10 milyon dolar!

League of Legend’ ten hilecilere tarihi ceza geldi. Açılan davada 10 milyon dolar tazminat ceza verildi.

League of Legends hile konusunda başı ağrıyan oyunlardan sadece biri. Riot uzun yıllar boyunca oyunlarında kullanılan hile ile baş etmek için elinden geleni yaptı, hatta bazı hile sağlayıcı gruplarla karşı karşıya geldi. Şimdiyse ilk büyük hile soruşturması sonuçlandı. Hem çoğu kullanıcı için, hemde Riot gibi firmalar için can sıkıcı bu durum güzel sonuçlandı.

League of Legends için bot ve script yazılımları üreten ve bunları satan LeagueSharp, ceza yiyen ilk hile grubu oldu. Oyuna fazlasıyla zarar veren bu grup büyük bir cezaya çarptırıldı. Geçtiğimiz Ağustos ayında LeagueSharp’a dava açan Riot, rekor bi tazminat istemişti. En popüler oyunlar arasında olan hatta eSpor seviyesindeki bir oyunun ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olan bu durumu Ağustos ayında Riot şöyle açıklamıştı:

“LeagueSharp insanlara 15 dolarlık bir aylık üyelik ücreti sunuyor. 50 dolara ise kolayca en iyi oyuncuların arasına girmenize garanti veriyorlar. Söz konusu kuruluş aynı zamanda Riot’un sunucularına saldırıyor ve hile yapan oyunculara nasıl yakalanmayacaklarını anlatıyor.”

şeklinde ki açıklama ve kanıtlar sonucu LeagueSharp büyük bir cezaya çarptırıldı. Delillerin göz önünde bulundurulmasıyla LeagueSharp adlı sitenin kapatılmasına ve bu siteden sorumlu olan gruba 10 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Çok büyük bir cezaya çarptırılan bu illegal firma bakalım karşılık olarak ne yapacak?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir