Kapat
Android 0

OnePlus 6’nın çıkış tarihi belli oldu

Bugüne kadar ürettiği performans odaklı akıllı telefon ürünleriyle gönüllerde taht kuran OnePlus, yeni modeli OnePlus 6 için hazırlıklarını sürdürüyor. Şimdilerdeyse cihazın çıkış tarihi ve teknik detaylarına dair söylentiler ayyuka çıkmış durumda!

OnePlus 6 özellikleri

iPhone X’te var olan yüz tanıma sistemine ev sahipliği yapması beklenen OnePlus 6’da 3D kamera ve kızıl ötesi ışık sensörleri de mevcut olacak. Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinden güç almasına kesin gözüyle bakılan cihazda 3.5 mm’lik kulaklık girişinin iptal edilmemesi bekleniyor. Kaç inçlik ekrana sahip olacağı, kamera konfigürasyonu, işletim sistemi gibi detaylar hala daha netleşmiş değil ne yazık ki.

OnePlus 6 çıkış tarihi

Net bir çıkış tarihi henüz gün yüzüne çıkmış değil, ancak OnePlus firmasının daha önce hangi tarihlerde yeni modellerini piyasaya sürdüğüne bakarak tahminde bulunabilmek mümkün. 2014’ün Nisan ayında OnePlus One’ı çıkaran şirket, Temmuz 2015’te yeni modelini tanıtmıştı. 2016’nın Temmuz’unda OnePlus 3 tanıtılırken 3T ve 5T sırasıyla Kasım 2016-2017 yıllarında görücüye çıkmıştı.

GizmoChina’da yer alan iddiaya göre OnePlus 6, 2018’in Mart ayında satışa sunulacak. Ancak yine de OnePlus 6’nın Temmuz ayında tanıtılması kuvvetle muhtemel.

OnePlus 6 fiyatı

Evet, OnePlus 6‘ya dair en çok merak edilen hususlardan biri de cihazın fiyatı. Reddit’te yer alan iddialara göre OnePlus 6 yaklaşık 800 $ civarında (yaklaşık 3 bin lira) bir fiyat etiketine sahip olacak. Tabii bu yurtdışı fiyatı olduğu için Türkiye’de ithalatçı yoluyla girdiğinde fiyat daha da artacaktır.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir