Kapat
OnePlus 5 artık gerçek!
Android 1

OnePlus 5 artık gerçek!

OnePlus 5, haftalardır gelen sızıntıların ve dedikoduların artından nihayet resmen tanıtıldı. Cihazı çoğu kez görmüş olsak da, bazı kayda değer detayları bilmiyorduk ve tanıtım sayesinde bunları öğrenmiş olduk.

OnePlus 5, beklediğimiz gibi arkadaki yüzünde çift kamera sunuyor. Bu kameralardan bir tanesi “ana” kamera iken ikincisi daha uzun lense ve daha yüksek çözünürlüğe sahip. OnePlus, bu kameralar için “Çift kamera. Daha pak fotoğraflar.” sloganını kullanıyor. Asıl kameranın çözünürlüğü 16MP iken onu destekleyen ikinci kamera, 20MP çözünürlüğe sahip. Ön tarafta ise 16MP’lik bir kamera var. Kamera, yeni gelişmiş işleme tekniği bir uçtan bir uca karelerin daha pak görünmesini sağlarken yeni “fast af” otomatik odaklanma işlevi, otomatik odaklanma süresini yüzde 40 azaltıyor.

“Portre modu”na geçtiğinizde OnePlus 5, iki kamerayı birlikte kullanıyor ve daha pak bir ön plan, suni-bulanık arkadaki plan sağlıyor.

2017062019402127972.jpgOnePlus 5 Tanıtıldı; İşte Tüm Özellikleri!

OnePlus 5’in Snapdragon 835 işlemciyle geleceğini biliyorduk ancak şu anda cihazın standart 16:9 orana sahip 5,5 inç’lik 1080p ekranla, 6GB RAM ve 64GB depolamayla geldiğini de öğrenmiş bulunuyoruz. Telefonun 8GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip bir seçeneği de bulunuyor. Cihazın LPDDR4X RAM kullandığını belirtelim. Ve evet, cihazın altında bir kulaklık girişi var.

OnePlus 3’ten 300mAh daha dinç, 3T’den 100mAh daha zayıf 3.300mAh’lik bir pille gelen OnePlus 5, yine Dash Charge yeteneğine sahip. Sadece 7,25 mm kalınlığındaki telefon, yuvarlatılmış kenarları ile daha da ince görünüyor.

Android 7.1.1 Nougat tabanlı OxygenOS işletim sistemiyle çalışan OnePlus 5, okuma modu, güvenli mod, genişletilmiş ekran görüntüsü, saydam başvuru formu çekmecesi gibi işlevler de sunuyor.

OnePlus 5, 27 Temmuz’da 479 dolardan başlayan fiyatıyla satışa sunulacak. 8GB RAM’li modelin fiyatı ise 539 dolar olacak.

Önceki HaberBu Kullanım Yapay Akıl İle Gelen Kutunuzu Yönetiyor  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir