Kapat
Android 0

LG V30 için Oreo güncellemesi çıktı!

LG, yeni akıllı telefon modeli V30 için Android 8.0 Oreo güncellemesinin Güney Kore‘de yayına alındığını birkaç hafta önce duyurmuştu. Şirket bugüne dek yeni işletim sisteminin diğer ülkeler için ne zaman yayına verileceğini açıklamaktan da kaçınmıştı. Ancak şimdilerde bir başka ülke için daha Oreo güncellemesi resmî olarak yayınlandı. O şanslı ülke ise ABD.

Evet, an itibariyle ABD‘deki LG V30 kullanıcıları telefonlarını Android 8.0 Oreo‘nun beta sürümüne güncelleyebiliyorlar. Henüz kararlı olmayan işletim sisteminde bazı tutarsızlıklar olabileceği uyarısı da yapıldı.

Yanda ise ABD’li bir kullanıcının paylaştığı 8.0 sürümlü Android işletim sistemine ait ekran görüntüsü yer alıyor.

Yeni güvenlik yaması da var

LG tarafından yayınlanan güncellemede Google‘ın geliştirdiği son güvenlik yaması da yer alıyor. Ocak 2018 tarihli bu güncelleme sayesinde LG V30 cihazlar hiç olmadığı kadar güvenli.

Şuan için Oreo güncellemesinin ne zaman beta aşamasından çıkacağı ve dünyanın geri kalan ülkelerindeki kullanıcıların beğenisine sunulacağı hakkında bir açıklama yapılmış değil. Temennimiz en kısa sürede Android 8.0 Oreo güncellemesinin tüm kullanıcılara dağıtılması yönünde.

V30 çok sevildi

LG’nin kullanışlı arayüzüne ev sahipliği yapan V30‘da 64 GB dahili depolama alanı ve 4 GB RAM mevcut. Yalnızca 158 gram ağırlığındaki cihaz çok şık ve zarif. 6 inçlik geniş ekranı ile dikkat çeken telefonun Türkiye’de satışı henüz mevcut değil. Ne zaman geleceği ise meçhul.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir