Kapat
Teknoloji 0

LG’ nin Yeni OLED TV’ si satışa çıkıyor..

Genelde büyük boyutlardaki OLED televizyonlar lüks kullanıcılara hitap ediyor. Bu tarz televizyonların standart kullanıcıya kadar inmesi oldukça uzun bir zaman alacak gibi görünüyor.

Mobil cihaz pazarında OLED ekran üretimi olarak çok gerilerde kalan LG, bununla birlikte televizyon pazarında önemli yatırımlara sahip. Signature adındaki 4K OLED televizyon serisi oldukça beğenilen firma, devasa boyuta sahip yeni üyesini satışa sunuyor. Televizyonda konusunda çok iddialı olan firma bir üst kademeye daha çıkıyor.

lgnin-77-inclik-oled-televizyonu-satisa-cikiyor86389_0

OLED yani organik LED ekranlar bilindiği üzere en derin siyah renkleri ve etkileyici kontrast değerleri sunabiliyor. Bununla birlikte halen büyük boyutlu OLED panel üretimi çok maliyetli ve bu sınıfta üreticiler farklı çözümlere yöneliyor. Örneğin Samsung, televizyon pazarında OLED yerine daha az maliyetli ancak aynı kaliteyi verebilen Quantum LED paneller kullanmayı planlıyor.

77 inçlik dev bir ekrana sahip yeni Signature 4K OLED televizyonu elbette herkesin satın alabileceği türden değil. Daha çok lüks tüketime yönelik geliştirilen televizyonu satın alan müşterilere 7 gün 24 saat VIP teknik destek hizmeti sunuluyor. Bu hizmet başarılı olmasıyla beraber fiyatları gerçekten cep acıtacak.

4K ekran çözünürlüğünün yanında HDR desteği de bulunan televizyonda LG’ nin HP’ den satın aldığı ve geliştirdiği WebOS 3.0 işletim sistemi yer alıyor. Dolby Vision teknolojisine sahip olan televizyon için 20 000$ fiyat etiketi belirlenmiş. Belirli pazarlarda ön siparişe açılan model Ekim ayına sevkiyata başlayacak. 20.000$ etiket cidden fazla gibi görünse de lüks düşkünü insanlar için alınabilecek bir seçenek. Yinede o kadar parayı televizyona kaç kişi vermek ister merak konusu. Bakalım LG 77inç OLED TV ne kadar ilgi görecek?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir