Kapat
Kitap Bağımlıları İçin En İyi Online Kitap Okuma Siteleri
İnternet 0

Kitap Bağımlıları İçin En İyi Online Kitap Okuma Siteleri

İnternetten hiç kitap okudunuz mu? Sizin için yasal şekilde kitap okuyabileceğiniz en iyi online kitap okuma siteleri listesi hazırladık.

Teknolojik gelişmelerin hayatımızda etkisini göstermediği bir alan neredeyse yoktur. Teknoloji devrimi, aklınıza gelebilecek her türlü alışkanlığımızı doğrudan veya dolaylı olarak etkilemiştir. İşlerimizi yapış şeklimiz, eğlenme yöntemlerimiz hatta kitap okuma yöntemlerimiz bile değişikliğe uğramıştır. İnsanlık tarihi, kâğıdı bulduğundan beri kağıtlar üzerinden bir şeyler okurdu. Teknoloji devrimiyle birlikte bunun için de yeni bir seçenek ortaya çıktı. Artık sadece kağıtlar üzerinden değil; bilgisayar, tablet ve telefon gibi teknolojik cihazlar üzerinden de kitap okumaktayız.

Elektronik kitap adı verilen bu yeni dönem, özellikle son 5 yılda dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Bazı insanlar için elektronik kitap kullanışsız, saçma gelebiliyor. Bu insanlar, kitabı eline alıp okuma hissiyatının yerini hiçbir şeyin tutamayacağını savunurlar. Fakat diğer taraftan bir kısım okuyucu da elektronik kitapların büyük bir kolaylık sunduğunu ifade ediyor. Sonuç olarak yavaş yavaş da olsa insanlar, elektronik kitap okuma deneyimini yaşamaya başladı.

Elektronik kitaplar, çeşitli servisler ve web siteleri üzerinden okuyuculara ulaştırılmaktadır. Elektronik ortamda bulunan bu web siteleri, kullanıcıların istedikleri herhangi bir kitabı elektronik şekilde okumasına olanak sağlamaktadır.

En İyi Yasal Online Kitap Okuma Siteleri

İnternette araştırma yapmaya kalktığımızda karşımıza çok sayıda kitap okuma platformu çıkacaktır. Fakat bunların önemli birçoğu kaliteli ve yasal kitaplar sunmamakta. Sizlerle paylaşacağımız online kitap okuma siteleri hem kaliteli hem de yasal şekilde kitaplar sunmamaktadır.

Google Play Kitaplar

Dünyanın en büyük uygulama mağazalarından biri olan Google Play üzerinde kitaplar kategorisi bulunmaktadır. Google güvencesiyle kaliteli kitapları rahatça okuyabilirsiniz. Platformda ücretsiz kitaplar yer aldığı gibi belli ücretler karşılığında satılan kitaplar da bulunuyor. Temin ettiğiniz kitap Google hesabınıza tanımlanır ve daha sonra Google hesabınızı açtığınız her cihazda kitabınızı okuyabilirsiniz.

Apple Books

En az Google kadar büyük teknoloji şirketi olan Apple’ın da elektronik kitap servisi bulunmaktadır. Apple Books isimli bu servis, firmanın geliştirmiş olduğu cihazlarda ön yüklü şekilde gelmektedir. Apple Books’da tıpkı Google Play Kitaplar gibi ücretsiz ve ücretli kitaplar bulunmaktadır. Fakat Apple Books’un Türkçe kitap bakımından kütüphanesi biraz zayıftır. Platform üzerinden temin etmek istediğiniz kitaba ön izleme yapabildiğinizi de belirtelim.

E-devlet e-kitap

Online kitap okuma siteleri listemizin şimdiki konuğu bir Türk platform. Birçok vatandaşlık işlemini yapabildiğimiz e-devlet platformu, vatandaşlara halk kütüphanelerinde yer alan eserleri ücretsiz sunmaktadır. Elektronik ortamda yüzlerce kitaba ulaşabileceğiniz e-devlet e-kitap sistemini kullanabilmek için Türkiye’deki herhangi bir halk kütüphanesine üyeliğinizin olması gerekmektedir. Aksi takdirde hizmetten yararlanamazsınız.

Sizlere en başarılı yasal e-kitap okuma sitelerini paylaşmaya çalıştık. Üç platformu da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir