Kapat
Amazon'un Yeni Oyunu New World Ekran Kartlarını Yakıyor
Haberler 0

Amazon’un Yeni Oyunu New World Ekran Kartlarını Yakıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon’un yeni oyunu New World, RTX 3090 ekran kartlarını kelimenin tam anlamıyla yakıyor! İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Bir e-ticaret şirketi olarak ortaya çıkıp bugün dünyanın en güçlü şirketleri arasına girmeyi başaran Amazon, artık sadece e-ticaret değil çok sayıda farklı alanda hizmet gösteriyor. Amazon’un en son giriş yaptığı alanlardan biri de oyun sektörüdür. Her geçen gün büyüyen oyun sektöründe kendine yer edinmek isteyen Amazon, bu kapsamda ilk olarak oyunculara yönelik servisler geliştirmiştir. Bu servislerden sonra şirket şimdi de daha büyük bir işin altına girmiştir. Öyle ki Amazon’un kurduğu oyun departmanı Amazon Game Studios, New World isimli bir oyun üzerinde çalışmaktadır.

Geliştirilen yeni Amazon oyunu New World’ün yakın zamanda bir beta sürümü yayınlanmıştır. Oyuncuların beğenisine sunulan bu beta, çok ilginç ve adeta akıl almaz bir sorunla gündem oldu. Zira şu an piyasadaki en güçlü ekran kartlarından biri olarak gösterilen Nvidia RTX 3090, New World oyununda sorun çıkartıyor. Üstelik sorun öyle küçük ve sıradan değil. RTX 3090 ekran kartına sahip oyuncular New World’ü oynadıklarında ekran kartı aşırı ısınıyor. Bu aşırı ısınma, belli bir süreden sonra ekran kartının yanmasına ve kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet veriyor.

Amazon’un Yeni Oyunu New World Ekran Kartlarını Yakıyor

New World oyununda ortaya çıkan bu aşırı ısınma ve yanma sorununun daha çok EVGA tarafından üretilen RTX 3090 kartlarda ortaya çıkıyor. Oyuncuların paylaştığı bilgiler, EVGA RTX 3090 modelinde bu sıkıntının çok daha fazla göründüğünü ortaya koydu. Dünyanın önde gelen ekran kartı üreticisi EVGA, oyunculardan gelen bu tepkiler sonrasında yüreğe su serpen bir açıklama yaptı.

New World oyunuyla ilgili yaşanan bu ciddi sorunun farkında olduğunu belirten EVGA, mağduriyetlerin giderileceğinin altını çizdi. Şirketten yapılan açıklamada ilk günden beri konunun takip edildiğini ve New World oyunundan dolayı ekran kartlarında sorun ortaya çıkan oyunculara yardımcı olunacağını belirtti. Bu kapsamda eğer EVGA marka bir ekran kartınız varsa ve New World betasını oynarken kartınız yandıysa EVGA resmi internet sitesinden şirketle iletişime geçebilir ve kartınızı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Şirket, bu noktada kullanıcılara hızlıca geri dönüş yapılacağını ve kartların yenileriyle değiştireceğini açıkladı. Birçok oyuncu, EVGA’nın bu kararını büyük bir memnuniyetle karşıladı ve teşekkür etti.

Amazon Game Studios’dan Konuyla İlgili Yeni Açıklama

Bu olayın bir diğer tarafı, belki de asıl suçlu tarafı, olan Amazon’un oyun departmanından da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Yaşanan bu sorundan dolayı özür dilendiği belirtilen açıklamada New World’e yeni bir güncelleme getirildiği ve bu güncellemeyle sorunun çözüldüğü ifade edildi. Yeni güncelleme, oyuna bir FPS sınırlandırması getiriyor. Bu da kartlara aşırı yük binmesinin önüne geçiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir