Kapat
İşinize Yarayacak En İyi Telefon Aksesuarları
Teknoloji 0

İşinize Yarayacak En İyi Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonların kullanım sırasındaki deneyimlerini daha iyi bir noktaya çıkartabilirsiniz. Bunu sağlayacak olan en iyi telefon aksesuarları sizler için derlendi.

Günümüzde hemen her insanın sahip olduğu akıllı telefonlar, pek çok açıdan vazgeçilmez bir teknolojik cihaz halini almıştır. Çok sayıda günlük ihtiyacımızı giderip bunun yanında sosyal deneyimlerimizi yaşayabildiğimiz akıllı telefonlar sürekli elimizin altındadır. Akıllı telefonların bu denli önemli hale gelmesi, akıllı telefonlara özgü ürünlerin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Öyle ki, bugün baktığımızda akıllı telefonunuzla bütünleşmiş şekilde çalışan pek çok alet ve cihaz vardır.

Giyilebilir teknoloji başlığı altında geliştirilen ve son yıllarda yaygın hale gelen akıllı saatler ve bileklikler, akıllı telefonlarımızla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bunun yanında daha basite indiğimizde telefon kullanma deneyimimizi daha iyi bir noktaya taşıyacak olan aksesuar türündeki ürünler de çok popüler hale gelmiştir. Bu içeriğimizde sizlere en iyi telefon aksesuarları tanıtacak ve onların hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Telefon Kullanımını Kolaylaştıracak En İyi Telefon Aksesuarları

Bahsedeceğimiz telefon aksesuarlarının her biri, telefon kullanmaya deneyiminin belli bir yönünü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Siz bu aksesuarların hepsine detaylı şekilde göz atıp ihtiyacınıza uygun olduğunu düşündüğünüz aksesuarı temin edebilirsiniz.

Akıllı Telefon Parmak Tutucuları

Akıllı telefonlar, son yıllarda boyut olarak çok ciddi derecede büyümüşlerdir. Bunun yanında maalesef dayanıklılıklarının düştüğünü söylemek de yanlış olmayacaktır. Hal böyle olunca kullanıcılar telefonları tutarken büyüklüklerinden dolayı zorlanabiliyor veya her an düşecekmiş hissiyle tedirgin olabiliyor. Fakat tüm bu kötü durumları ortadan kaldırabilecek bir aksesuar vardır: parmak tutucular.

Kullanımı oldukça basit olan parmak tutucuların tam olarak ne işe yaradığından söz etmek gerekirse, telefonunuzu daha rahat ve dayanıklı şekilde kavramanızı sağlar diyebiliriz. Parmak tutucuyu telefonunuzun arka kısmına yapıştırıyorsunuz ve işaret parmağınızı da bu aksesuarın içine geçiriyorsunuz. Bu andan itibaren parmağınız ve telefonunuz adeta bütünleşiyor ve yere düşme, düzgün kavrayamama gibi ihtimaller ortadan kalkıyor.

Masaüstü Telefon Stantları

Günlük iş ve sosyal hayatımızda her an yanımızda ihtiyaç duyduğumuz telefonlarla ilgili en çok sorun yaşanan konu, onları sabitlemektir. Zira telefonunuzu sabitleyebileceğiniz bir yer bulmak çok zor ve bulsanız bile en küçük bir harekette denge bozulup düşebiliyor. İşte bu noktada yardımınıza masaüstü telefon stantları koşmaktadır. Masanızın üstüne telefonunuzu sabitleyip o sırada telefon kullanımınıza devam etmek istiyorsanız bu ürün sizin için birebirdir.

Oldukça portatif olan bu standı masaüstüne koyuyorsunuz ve telefonlar için özel tasarlanmış olan sabitleme kısmına telefonunuzu uygun şekilde yerleştiriyorsunuz. Bu andan itibaren telefonunuz hiçbir şekilde düşmez veya denge kaybı yaşamaz. Siz de bu sırada telefonunuzda ne yapmak istiyorsanız tereddüt etmeden yapabilirsiniz.

Kablosuz Şarj Cihazları

En iyi telefon aksesuarları listesi hazırlayıp son teknoloji ürünlerden biri olan kablosuz şarj cihazlarından bahsetmeden geçmek olmaz. Akıllı telefonların en can sıkıcı noktalarından biri pillerinin nispeten hızlı bitmesi ve bunun sonucunda da devamlı olarak şarja takmaya ihtiyaç duyma. Şarj kablosuyla şarja takılan bir telefonu şarjı dolana kadar sadece prizin olduğu yerde kullanabilmek, oldukça kısıtlayıcı bir deneyim olmaktadır.

Teknoloji üreticisi firmalar bu kötü deneyimi iyileştirmek için kablosuz şarj cihazları geliştirmiştir. Stand görünümünde olan kablosuz şarj cihazları ile kabloya ihtiyaç duymadan telefonunuzu sadece yuvarlak bir standın üstüne koyup şarj edebilirsiniz. Fakat bu ürünü almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır: telefonunuzun kablosuz şarj teknolojisini destekliyor olması. Eğer desteklemiyorsa bu ürünü kullanamazsınız.

Hayat Kurtaran Kablosuz Kulaklıklar

Telefon kullanıcılarının önemli bir çoğunluğu kulaklık kullanmaktadır. Gerek daha rahat ve keyifli müzik dinlemek için gerekse de görüşmeler yapmak için kullanılan kulaklıklarla ilgili en mustarip olunan nokta, kablolarıdır. Kulaklık kabloları sürekli olarak kırışmakta ve düğüm olmaktadır. Bunun önüne geçebilmenin yolu kablosuz kulaklık kullanmaktan geçiyor.

Bluetooth teknolojisini temel alan kablosuz kulaklıklar, bu yolla telefonunuza bağlanmaktadır. Telefonunuzla kulaklığı eşleştirdikten sonra kulaklığı kablosuz biçimde sorunsuz kullanmaya başlayabilirsiniz. Kablosuz kulaklıklar genelde şarjlı bir yapıdadır ve bu sebeple belirli aralıklarla şarj etmeniz gerekmektedir.

Bluetooth Özelliğine Sahip Selfie Çubukları

Fotoğraf çekmek, telefonumuzla en çok yaptığımız işlemlerden biridir. Fotoğraf çekimi konusunda üst seviye bir kalite sunan günümüz akıllı telefonlarında en çok sorun yaşanan kısım, etkili açı yakalamaktır. Bluetooth selfie çubukları, bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Arkadaşlarınızla veya kendi başınıza istediğiniz açıdan ve uzaklıktan selfie çekmenizi sağlayan çubuklara telefonunuzu uygun şekilde yerleştirip çubuğun uzunluğunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Sonrasında açıyı ayarlayıp fotoğrafı çekmek istediğiniz anda çubuğun başında bulunan düğmeye basabilirsiniz.

Kameranızı Güzelleştiren Telefon Lensleri

Telefonların en önemli özelliklerinden biri olan kameralar, bazı durumlarda bizi tatmin etmeyebiliyor. Öyle ki, ne kadar istesek de beklediğimiz kalitede fotoğraflar ortaya çıkamayabiliyor. En iyi telefon aksesuarları listemizin bir diğer aksesuarı olan harici telefon lensleri, bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Harici telefon lenslerini temin ederek telefonunuzun kamera kısmına yerleştirebilir ve ardından lensin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Harici lensler ile yeni yakınlaştırma modlarını kullanabilir ve yeni kamera açıları yakalayıp fotoğraf çekme deneyiminizi daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Listemiz genel olarak bu şekildedir. Listede yer alan aksesuarların her biri başta da söylediğimiz gibi telefon kullanma deneyiminizi farklı bir noktaya taşıma gayesindedir. Ürünlerin her biri ülkemizde ve yurtdışında ciddi bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaktadır. En iyi telefon aksesuarları olarak bahsettiğimiz ürünlerden herhangi birini almadan önce telefonunuza uyumlu olup olmadığına dikkat etmeli, telefonunuzla uygun ölçülerde olanı tercih etmelisiniz. Bu listenin dışında kalan çok sayıda aksesuarın olduğunu da belirtmek gerek.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir