Kapat
Hoşunuza Gidebilecek En İyi Grafiklere Sahip Mobil Oyunlar
Oyun 0

Hoşunuza Gidebilecek En İyi Grafiklere Sahip Mobil Oyunlar

Grafik kalitesi yüksek mobil oyun mu arıyorsunuz? Mobil oyunlar arasında en başarılı grafiklere sahip olanları sizler için derledik. İşte en iyi grafiklere sahip mobil oyunlar!

Akıllı telefonların hayatımızda büyük bir yer edinmesiyle birlikte artık daha önceleri sadece bilgisayardan gerçekleştirebildiğimiz pek çok şeyi mobil telefonlarımızdan da yapabilme olanağına sahibiz. Bilgisayarda bulunan ve vazgeçilmez olarak nitelendirilen çok sayıda program, kendini mobil cihazlara uyarlamış durumda. Bugün baktığımızda rahatlıkla görebileceğimiz üzere akıllı telefon furyasından oyunlar da nasibini almıştır.

Oynanış, mekanik ve grafik yönünden yüksek seviyede oyunları bilgisayar ve konsollar da görmeye alışkınken son yıllarda bu alana telefonların da ciddi biçimde dahil olduğunu görmekteyiz. Artık insanlar sadece bilgisayardan veya konsollardan değil, her an yanında taşıyabildikleri telefonlardan da oyun oynamaktadır. Üstelik mobil oyuncu sayısı, bilgisayar ve konsol oyuncularının sayısını aşmaktadır.

Akıllı telefon ve tabletlerden oynanabilen günümüz oyunlarının yapı ve grafik bakımından hiç de küçümsenmeyecek boyutlarda olduğunu da söylemek gerek. Oynanış mekanikleri yüksek, keyifli ve grafikleri oldukça tatmin edici seviyede olan çok sayıda oyunla karşılaşmak mümkün. Oyunlarda grafiklere önem veriyor ve yüksek kalitede grafiklere sahip mobil oyun oynamak istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Her Türden En İyi Grafiklere Sahip Mobil Oyunlar

Şu anda mobil oyun marketinde binlerce oyun bulunmaktadır ve kimi oyunlar başarılıyken kimisi de hayal kırıklığı yaratacak seviyededir. Sizlere rahatlıkla indirip oynayabileceğiniz en iyi grafikli mobil oyunlar derledik. Bu oyunlardan en çok hoşunuza gideni indirip keyifle uzun saatler boyunca oynayabilirsiniz.

Asphalt 9: Legends

Mobil tabanlı yarış oyunu denince yıllardır akla gelen ilk oyunların başında Asphalt serisi olmaktadır. Macera ve heyecan dolu bir araba yarışı deneyimi sunan serinin son oyunu Asphalt 9: Legends, pek çok açıdan sınırları zorlamayı başarmıştır. Yüksek grafikleriyle dikkat çeken oyunda çok sayıda araç bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla, diğer gerçek oyuncularla veya oyunun botlarına karşı oynayabileceğiniz Asphalt 9: Legends’ın Google Play Store’daki puanı 4,5/5, App Store’daki puanı ise 4,7/5’tir. Ücretsiz şekilde oynayabileceğiniz oyunun boyutu ise 4 GB’dır.

Left to Survive

Hayatta kalma temalı gerilim oyunları seviyorsanız mobil tabanlı başarılı bir oyun olan Left to Survive, sizin için iyi bir tercih olabilir. Son birkaç yıla kadar bu tarz oyunları mobilde oynamak pek akla gelmezken şu anda milyonlarca oyuncunun tercihi olmaktadır. Left to Survive oyununda hayatta kalmaya çalışırken zombilerden kaçmak veya onları alt etmek zorundasınız. Birinci şahıs nişancı görünümünde oynanan oyunda iki farklı oynanış seçeneği bulunmaktadır. İsterseniz tek başınıza zombilere karşı savaşabilir isterseniz de bu savaşı bir arkadaşınızla birlikte yapabilirsiniz. En iyi grafikli mobil oyunlar listesine rahatlıkla girebilecek grafik kalitesine sahip olan Left to Survive, 4,7/5 puana ve 1,2 GB boyuta sahiptir.

Warhammer 40,000: Freeblade

PC ve konsolda yıllardan beri gördüğümüz oyun serileri, son yıllarda mobil platformlarda da oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Warhammer 40,000: Freeblade oyunu, bunun bir örneğidir. Strateji türünde olan oyunumuz, oynanış yönünden kesinlikle zorlayıcı değildir. Oyunda asıl kilit nokta, şehirleri ele geçirmek için doğru stratejiler geliştirmektedir. Grafik yönünden adeta göz alıcı bir güzellikte olan Warhammer 40,000: Freeblade, Android ve IOS platformunda yüzbinlerce aktif oyuncuya sahiptir. Oyunun 1,4 GB boyutu ve 4,7/5 puanı bulunmaktadır.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty oyun serisi, uzun yıllardan beri PC ve konsol tarafının en önde gelen markalarından biridir. Milyonlarca oyuncu kitlesine sahip olan seri, son yıllarda mobil oyuncuların da karşısına çıkmıştır. Call of Duty: Mobile, tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi bir aksiyon macera savaş oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Birinci şahıs nişancı olarak oynadığımız oyunda ister bir takım halinde isterseniz de solo olarak tek başınıza oynamanız mümkün. Geniş ve birbirinden farklı haritalarıyla savaş atmosferini oyuncuya yansıtan Call of Duty: Mobile’ın öne çıkan bir diğer özelliği de silah ve teçhizatların çeşitliliğidir. Oyunda her biri farklı özelliklere sahip görünümleri göz alan çok sayıda silah yer almaktadır.

Grafik yönünden oldukça iyi seviyede olan Call of Duty: Mobile, gerçekçi bir savaş deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Oyunun kullanıcı puanı 4,4/5 iken cihazda kapladığı boyut ise 1,9 GB’dır.

Metal Madness PvP

En iyi grafikli mobil oyunlar listemizde kendine yer bulan bir diğer araba yarışı oyunu Metal Madness PvP’dır. Fakat bu oyun diğer araba yarışı oyunlarına göre çok daha farklı bir deneyim sunmaktadır. Zira her bir takım 3 kişi olacak şekilde 2 takım halinde mücadele ediyorsunuz ve oyunda amacınız rakip takım oyuncularıyla yarışıp onları arabanızda bulunan silahlarla öldürmek. Bu noktada sahip olduğunuz araçların ve araç üzerindeki silahların büyük önem arz ettiğini de söylemek gerek. 315 MB gibi bir boyuta sahip olan Metal Madness PvP’nin kullanıcı puanı ise 3,7/5’tir.

The Elder Scrolls: Blades

The Elder Scrolls serisine bilgisayar ve konsol oyuncularının büyük çoğunluğu hakimdir. Markanın mobil taraftaki yansıması olan The Elder Scrolls: Blades, grafik olarak gerçekten sizi mest etme potansiyeline sahiptir. Oyunda çeşitli görevler bulunmaktadır ve bu görevler daha çok zindan içerisinde geçmektedir. Zindan içerisindeki canavarları ortadan kaldırmak, oyundaki en temel amacımızdır. MMORPG türünün bir örneği olan The Elder Scrolls: Blades, PvP modu sayesinde gerçek rakiplere karşı oynanabilmektedir. 1,3 GB boyutundaki oyunumuza kullanıcılar tarafından verilen puan 4,2/5 şeklindedir.

Bizim sizler için derlediğimiz en iyi grafikli mobil oyunlar bu şekildedir. Sizin de farklı bir öneriniz varsa yorumlar kısmından önerilerinizi iletebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir