Kapat
Hangi Telefonlar Android 12 Güncellemesi Alacak?
Android 0

Hangi Telefonlar Android 12 Güncellemesi Alacak?

Bir süre önce tanıtılan Android 12 sürümünün hangi telefonlara geleceği merak ediliyordu. İşte Android 12 güncellemesi alacak o telefonlar!

Pek çok akıllı telefon üreticisinin aktif şekilde kullandığı mobil işletim sistemi Android, belli aralıklarla güncelleme almaya devam ediyor. İşletim sistemi, son olarak 18 Mayıs tarihinde Google tarafından düzenlenen I/O 2021 etkinliğinde tanıtılan yeni Android 12 güncellemesine kavuştu. Yenilikçi çok sayıda özellikle birlikte gelen Android 12, kullanıcılara birçok alanda yeni deneyimler sunmayı vaat ediyor.

Pek çok üreticinin kullandığı bir yazılım olmasının sonucu olarak Android güncellemelerinin hangi telefonlara ne zaman geleceği gibi soruların yanıtları her yeni güncelleme sonrası sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda Android 12 tanıtıldıktan sonra da kullanıcılar telefonlarının güncellemeye sahip olup olmayacaklarını merak etmeye başladı. Telefon üreticileri hangi cihazların Android 12 güncellemesi alacağına dair açıklamalar yapmaya başlamış durumda.

Android 12 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Her telefon üreticisi kendi cihazları için kullanıcılarına Android 12 hakkında bilgiler vermeye başladı. Biz bu içerikte sizlere şu ana kadar firmaların yaptıkları açıklamaları derlemeye çalıştık.

Samsung

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi olan Samsung, onlarca farklı model cihazıyla bu sektörün lider markalarından biridir. Samsung’un bugüne kadar en çok eleştirilen noktası, çok sayıda cihazı olması nedeniyle orta ve alt segment cihazlarına güncellemeleri geç vermesi veya hiç vermemesi. Android 12 güncellemesi ile ilgili markadan yapılan açıklamaya göre çok sayıda model bu güncellemeyi alacak.

Android 12 Güncellemesi Alacak Google Telefonlar

Android güncellemeleri konusunda en hızlı ve başarılı telefon üreticilerinin başında şüphesiz Google gelmektedir. Bunun en büyük sebebi ise Android yazılımının yaratıcısı ve sahibinin Google olması. Bu sayede henüz üretim sürecindeyken yazılımı ürettiği cihazlar için test edip güncelleme yayınlandıktan sonra da hızlıca kullanıcılarına sunmaktadır. Yapılan son açıklama, yine pek çok Google modelinin güncelleme alacağını gösteriyor.

Xiaomi

Çinli telefon üreticisi devlerinden olan Xiaomi, Android 12 konusunda hızlı adım atan markalardan biri olmayı başarmış gibi görünüyor. Fiyat performans oranı bakımından son yıllarda başarılı telefonlar piyasaya sürmesiyle pazar payını ve kullanıcı sayısını ciddi oranda arttıran Xiaomi, öyle görünüyor ki çok sayıda telefonunu yeni güncellemeyle tanıştıracak. İşte Android 12 yükseltmesini alacak Xiaomi modelleri:

Android 12 Güncellemesi Alacak Sony Telefonlar

Son yılların telefon piyasasındaki yerini kaybetmiş şirketlerden biri olan Sony, hangi telefonlarının Android 12 güncellemesi alacağını açıklamış durumda. Listeye bakılırsa firma, amiral gemisi cihazlarına güncellemeyi sunmayı tercih etmiş.

OnePlus

Özellikle bir dönemin fiyat performans canavarı markası olmasıyla büyük ilgi toplayan başarılı telefon üreticisi OnePlus, güncelleme konusunda bugüne kadar iyi bir geçmişe sahip bir marka. Firmadan şu ana kadar gelen bilgilere göre güncelleme alacak modeller şu şekilde:

Not: Eğer bu listelerde cihazınızı görmediyseniz bu cihazın Android 12 güncellemesi almayacağı anlamına gelmez. Markalar süreç içerisinde destek vereceği cihazların listesini genişletmektedir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir