Kapat
İngilizce ve Türkçe İçin En İyi Çeviri Sitesi Hangisi?
İnternet 0

İngilizce ve Türkçe İçin En İyi Çeviri Sitesi Hangisi?

Yabancı dildeki yazıları ve dokümanları çevirmek isteyenler için en iyi çeviri sitesi hangisi? İşte o sorunun cevabı!

Dünya dili olarak kabul gören İngilizce, pek çok bilginin ve dokümanın hazırlandığı dil olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce bilmeyen ya da yeterli seviyede dil bilgisi olmayan kişiler yabancı dildeki yazıları çevirmek için bir araca ihtiyaç duyuyor. Bunu fark eden Google ise ilk olarak 2005 yılında duyurduğu Google Translate ile kullanıcıların yabancı metinleri kendi dillerine çevirmesine olanak sağlıyor. Bugün internetin gelişmesi ile birlikte Google Translate gibi pek çok farklı internet sitesi bulunuyor. Peki, bu sitelerden hangisi daha iyi?

İngilizce ve Türkçe İçin En İyi Çeviri Sitesi Hangisi?

Google Translate

Dünyanın en popüler çeviri sitelerinden bir tanesi olan Google Translate, bugün pek çok farklı dilde çeviri yapmanıza olanak sağlıyor. En gelişmiş çeviri platformlardan bir tanesi olan Google Translate’in arkasında arama motoru devi Google yer alıyor. İlk olarak 2005 yılında piyasaya sunulan çeviri aracı, bugün pek çok hatasını gidermiş bir şekilde yoluna devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendisini de geliştiren Google Translate, hala irili ufaklı sorunlara sahip olsa da en başarılı seçeneklerden bir tanesi oluyor.

Tek seferde en fazla 5 bin karakterlik yazı çevirebileceğiniz Google Translate’i verimli kullanabilmek için noktalama işaretlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Düzenli cümleler ve doğru noktalama işaretleri ile en iyi sonucu almak mümkün hale geliyor.

Yandex Translate

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru Yandex’in Google’a rakip olarak geliştirdiği Yandex Translate, en başarılı çeviri araçlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Rusya merkezli arama motoru Yandex’in çeviri hizmeti Yandex Translate, henüz Google kadar başarılı çalışmıyor. Hala çeşitli sorunlara ev sahipliği yapan çeviri sitesi İngilizce ve Rusça çevirilerde daha sağlıklı sonuçlar veriyor. Yandex Translate tek seferde en fazla 10 bin karakterlik çeviri yapmanıza izin veriyor.

Bing Translate

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un geliştirmiş olduğu Bing Translate de yine listemizde yer almaya hak kazanan sitelerden bir tanesi oluyor. Başarılı sonuçlar veren çeviri sitesi, iş dünyasında Microsoft Translator ismiyle yer alıyor. Tek seferde en fazla 5 bin karakterlik çeviri yapmanıza olanak sağlayan Bing Translate, pek çok platformda kullanılabiliyor.

Peki sizce en iyi çeviri deneyimini hangi site sunuyor? Deneyimlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir