Kapat
PDF'leri Açabileceğiniz Adobe Reader Alternatifi Programlar
Windows 0

PDF’leri Açabileceğiniz Adobe Reader Alternatifi Programlar

Dokümanlar, belgeler ve daha pek çok dosya PDF formatında hazırlanıyor ve yayınlanıyor. PDF’ler ile haşır neşir olanlar için Adobe Reader alternatifi programlar!

PDF dosyaları denildiğinde ilk akla Adobe’nin sunmuş olduğu Reader programı geliyor. Dünyanın en popüler PDF programlarından bir tanesi olan Reader, uzun yıllardır pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Adobe’nin oldukça güçlü olduğu bu sektörde çeşitli alternatifler de bulunmuyor değil. Bu yazımızda PDF dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz Adobe Reader alternatifi programları listeliyoruz.

PDF’leri Açabileceğiniz Adobe Reader Alternatifi Programlar

Açılımı Portable Document Format yani Taşınabilir Belge Biçimi olan PDF, 1993 yılından beridir bilgisayar kullanıcılarının hayatında yer almaya devam ediyor. Düzenlenmesi beklenmeyen, yazdırmaya hazır dosyalar için tercih edilen bu format pek çok kişi tarafından kullanılıyor. PDF dosya formatını Chrome, Opera gibi internet tarayıcıları ve Adobe Reader gibi çeşitli PDF programları açabiliyor. Kullanıcıların Reader’a alternatif olarak kullanabileceği programlardan bazıları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • SlimPDF Reader
  • Nitro PDF Reader
  • STDU Viewer
  • PDF X-Change
  • Foxit Reader
  • Sumatra PDF

PDF denildiğinde ilk akla gelen programlardan bir tanesi Adobe Reader olsa da kullanıcıların tercih edebileceği pek çok farklı alternatif de bulunuyor. Peki siz bu dosya türünü hangi program yardımıyla açıyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir