Kapat
Android Telefonlarda Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?
Android 0

Android Telefonlarda Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Android işletim sisteminde önbellek temizleme nasıl yapılır? İşte adım adım yapmanız gerekenler!

Google tarafından geliştirilen popüler işletim sistemi Android, ilk olarak 2008 yılında piyasaya sunulan ve bugün milyonlarca kullanıcıya hizmet eden bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık kaynak kodlu yapısı sayesinde kendine özel bazı avantajları bulunan işletim sistemi, pek çok akıllı telefon modelinde kullanılmaktadır. Bu durum Android’in büyümesini hızlandırırken bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Android kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konulardan bir tanesi depolama ve kararlı çalışma sorunlarıdır.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunda çeşitli depolama ve kararlı çalışma sorunları yaşayan kişilerin yapabilecekleri bazı işlemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de düzenli aralıklarla uygulamaların önbelleklerini temizlemektir. Bu işlem yalnızca performans iyileştirme için yapılmadığı gibi depolama alanını temizlemek ya da bazı hatalara çözüm üretmek amacıyla da uygulanabilmektedir. Peki, önbellek temizleme nasıl yapılır?

Android Telefonlarda Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Android akıllı telefonlarda önbellek temizleme işlemi birkaç dakikalık kısa işlemin ardından başarıyla sonuçlandırılabilmektedir. Kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar ise şunlardır:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar sekmesine tıklayın.
  3. Önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaya tıklayın.
  4. Depolama seçeneğine tıklayın.
  5. Önbelleği Temizle butonuna tıklayın.
  6. İşte bu kadar!

Bu işlemlerin ardından istemiş olduğunuz uygulamanın önbelleği temizlenmiş olacaktır. Yeni rehberler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir