Kapat
Oyuncular İçin Özel Tasarlanan Opera GX Mobile Tanıtıldı!
Haberler 0

Oyuncular İçin Özel Tasarlanan Opera GX Mobile Tanıtıldı!

Opera’nın oyuncular için geliştirdiği Opera GX tarayıcısının mobil sürümü Opera GX Mobile tanıtıldı. İşte yeni GX Mobile tarayıcısının sunduğu özellikler!

İlk olarak 1995 yılında yayınlanan ve 26 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Opera, bugün tarayıcı piyasasının en önemli isimlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda duyurduğu ürünleri ile çok konuşulan şirket, bugün sektörde çok daha güçlü bir şekilde yer alıyor. Opera’nın son ürünü ise oyuncular için özel olarak tasarlanan, dünyanın ilk oyun odaklı tarayıcısı GX Mobile oluyor.

Oyuncular İçin Özel Tasarlanan Opera GX Mobile Tanıtıldı!

Oyunculara hitap etmesi nedeniyle Opera GX Mobile’ın masaüstü sürümüyle benzer şekilde oldukça renkli bir tasarımı bulunuyor. Şu anda dört farklı tema seçeneği ile birlikte gelen tarayıcıda dilediğiniz tasarımı kullanmak sizin tercihinize bırakılırken bu sayının ilerleyen süreçte arttırılacağı belirtiliyor. Opera’nın yeni mobil tarayıcısı ile gelen özelliklerden bir tanesi de kullanıcıların ilk defa tanışacağı GX Corner oluyor. GX Corner platformunda oyunlarla ilgili haberlerin, yeni oyunların çıkış tarihlerinin, bültenlerin ve indirimlerin yer alacağı ifade ediliyor.

Opera GX Mobile’ın tasarım detaylarının yanı sıra kullanıcılara sunduğu bazı işlevsel özellikler de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise Opera GX tarayıcılarını senkronize etmenizi sağlayan Flow özelliği oluyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar Opera tarayıcılarında alışılagelmiş reklam engelleme, kripto para madenciliğini engelleme ve çerez engelleme özelliklerini bu tarayıcıda da kullanabiliyor.

Büyük ekranlı telefon kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmak için tarayıcının içerisinde bir de hızlı eylem butonları bulunuyor. Tek elle tarayıcıyı daha kolay kontrol etmeniz için hazırlanan bu özellik, başparmağınıza yakın bir noktada sekme açma kapama ve arama yapma gibi çeşitli işlevlere ulaşmanızı sağlıyor.

Opera GX Mobile, beta sürümü ile Play Store ve App Store marketlerinden indirilebiliyor. Uygulama henüz beta sürecinde olduğu için iOS kullanıcılarının Test Flight programına katılmaları gerektiğini ve uygulamada çeşitli hataların bulunabileceğini hatırlatmakta fayda var. Peki siz Opera’nın yeni tarayıcısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir