Kapat
Vivo Y73 Duyuruldu: İşte Özellikleri ve Fiyatı
Haberler 0

Vivo Y73 Duyuruldu: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Depolama alanını RAM olarak kullanabilen ilginç akıllı telefon Vivo Y73 duyuruldu. İşte Y73 hakkında bilmeniz gereken her şey!

2009 yılında Çin’in Dongguan şehrine kurulan Vivo, akıllı telefon dünyasında özellikle de Çin pazarında pek çok kişi tarafından tanınır bir marka haline geldi. Son yılarda Çinli şirketlerin akıllı telefon dünyasındaki hızlı yükselişinden Vivo da payını aldı. Markanın akıllı telefon modelleri KVK ve Genpa garantisi ile ülkemizde de kullanıcılarla buluştu. Vivo, şimdi de Hindistan’da düzenlediği bir etkinlikte depolama alanını RAM olarak kullanabilen yeni akıllı telefonunu tanıttı.

İlk olarak geçtiğimiz günlerde bir Vivo yetkilisi sayesinde arka kasasını görme imkânı bulduğumuz Y73, şimdi de düzenlenen etkinlikte tüm detaylarıyla karşımıza çıktı. Orta segmentte konumlandırılan akıllı telefon sınıfının özelliklerini barındırırken en dikkat çekici özelliği ise depolama alanını farklı amaçlar için kullanabilmesi oldu.

Vivo Y73 Duyuruldu: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Vivo’nun orta sınıftaki yeni akıllı telefonu Y73, 6,44 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan AMOLED ekran ile geliyor. 570 nit parlaklık değerine ulaşabilen bu ekranda ekrandan parmak izi okuma özelliği de bulunuyor. Y73’ün ekrandan parmak izi okuma özelliği onu rakiplerinden ayıran en önemli noktalarından bir tanesi oluyor.

Ekran noktasında sınıfının gerekliliklerini fazlasıyla karşılamayı başaran Y73’ün performans özelliklerine baktığımızda bizi burada da benzer bir tablo karşılıyor. MediaTek Helio G95 yonga setiyle gelen akıllı telefonda 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. 128 GB’lık depolama alanının 3 GB’lık küçük bir bölümü ise ekstra RAM olarak kullanılabiliyor. 4000 mAh batarya kapasitesine sahip Y73’de 33w hızlı şarj desteği de yer alıyor.

Arka tarafta üçlü kamera kurulumuna sahip akıllı telefonun kamera çözünürlükleri ise sırasıyla 64, 2 ve 2 MP şeklinde oluyor. Vivo Y73’ün ön tarafındaki damla çentiğin içerisinde ise 16 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası bulunuyor. Akıllı telefonun aynı zamanda arka kamera için bir de yapay zekâ desteği bulunuyor. Yapay zekâ desteği, açık olduğu durumlarda fotoğraftaki nesneyi algılıyor ve ayarları buna göre düzenliyor.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulan akıllı telefonun fiyat etiketi ise 290 dolar (2426,98 TL) olarak karşımıza çıkıyor. Vivo Y73’ün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir