Kapat
AnTuTu Açıkladı: İşte Mayıs Ayının En İyi Telefonları!
Android 0

AnTuTu Açıkladı: İşte Mayıs Ayının En İyi Telefonları!

Akıllı telefon karşılaştırma aracı AnTuTu, mayıs ayında yapılan Benchmark V9 testleri ışığında mayıs ayının orta sınıftaki enlerini listeledi. İşte mayıs ayının en iyi telefonları!

Akıllı telefonları test eden ve performanslarını kıyaslayan AnTuTu, her ay yayınladığı en iyi akıllı telefonlar listesinin mayıs sayısını açıkladı. AnTuTu’nun hazırladığı liste yalnızca Android işletim sistemine sahip orta sınıf telefonları kapsarken listenin tamamının Çinli akıllı telefon markalarından oluşması ise dikkat çekti.

AnTuTu Açıkladı: İşte Mayıs Ayının En İyi Telefonları!

Akıllı telefonlar için performans kıyaslama platformu AnTuTu, listeyi hazırlarken mayıs ayı içerisinde Benchmark V9 testine giren telefonların puanlarını baz aldı. Bu liste doğrultusunda orta sınıfın en iyi telefonu 530 bin 646 puan ile Xiaomi Mi 11 Lite 5G oldu. Listeyi 455 bin 473 puan ile yine Xiaomi’nin bir markası olan Redmi 10X 5G takip etti. Üçüncü sırada ise Çinli akıllı telefon üreticisi iQOO’nun Z3 modeli yer aldı.

AnTuTu’nun 10 farklı telefondan oluşan enler listesinde Xiaomi, Redmi, iQOO, Huawei, HONOR ve OPPO markalarının akıllı telefonları yer aldı. Listedeki tüm üreticilerin Çinli olması ise dikkatlerden kaçmadı. AnTuTu’nun açıkladığı sonuçlar orta sınıftaki en güçlü üreticilerin Çinli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Peki siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir