Kapat
Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?
İnternet 0

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Uzun süren testlerin ardından Facebook ve Instagram beğeni gizleme özelliğini devreye aldı. Peki, Instagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın uzun süredir beğeni sayılarını gizlemeye yarayan bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Zaman zaman çeşitli son kullanıcılarda da denenen özellik, bugün itibariyle tüm kullanıcılarda kullanılabilir hale geldi. Instagram’ın sunduğu yeni özellik ile birlikte dileyen kullanıcıların beğeni sayılarını gizlemesi mümkün hale geldi.

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Uzun süredir konuşulan beğeni gizleme özelliği kimi kişiler tarafından beğenilirken kimi kişiler tarafından ise tepkiyle karşılandı. Beğeni gizleme özelliği ilk olarak Facebook ve sürekli kendini geliştiren ve kullanıcılara yeni özellikler sunan Instagram tarafından kullanılmaya başlandı. Özelliğin tüm kullanıcılar için yayınlanması ile birlikte Instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir sorusu akıllara geldi.

Instagram beğeni sayısını gizlemek isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar ise son derece kolay:

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Ayarlara giriş yapın.
  3. Gizlilik ve ardından Gönderiler seçeneğine dokunun.
  4. Beğenmeler ve Görüntülenmeler sekmesi altındaki Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle seçeneğini aktif duruma getirin.
  5. İşte bu kadar!

Bu adımların sonunda artık Instagram’da paylaştığınız fotoğraf ve videoların beğeni, görüntülenme sayıları diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak. Yakın zamanda Facebook’a da gelecek bu özelliğin kullanıcıların ilgisini paylaşıma yoğunlaştırmaya yarayacağı düşünülüyor. Peki sizin bu yeni özellik hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir