Kapat
Apple WWDC 2021 Tarihi Açıklandı! Neler Tanıtılacak?
Haberler 0

Apple WWDC 2021 Tarihi Açıklandı! Neler Tanıtılacak?

Apple WWDC 2021 tarihi açıklandı! Apple, her yıl düzenlenen ve yeni iOS, macOS, watchOS ve iPadOS sürümlerinin de tanıtılacağı geliştirici konferansının tarihini açıkladı.

Teknoloji dünyasının popüler isimlerinden Apple, pek çok elektronik ürün grubunda aktif olarak faaliyet göstermeye devam ediyor. Akıllı telefonları, tabletleri, bilgisayarları ve akıllı saatleri ile sıkça adından söz ettiren markanın en çok konuşulan noktalarından bir tanesi de yazılımı oluyor. Sürekli olarak geliştirilen ve güncellenen işletim sistemleri ile bilinen Apple, bu yazılımlarını her yıl WWDC konferansında tanıtıyor. Markanın bu yılki geliştirici konferansında ise iOS, macOS, watchOS ve iPadOS yazılımlarının yeni sürümlerinin tanıtılması bekleniyor.

Apple WWDC 2021 Tarihi Açıklandı! Neler Tanıtılacak?

Apple WWDC konferanslarında yoğun olarak yazılım geliştirmeleri üzerinde dursa da bu yılki etkinlikte bazı yeni donanımların duyurulması da son derece muhtemel görünüyor. Pek çok yeni işletim sistemi sürümünün tanıtılacağı etkinliğin bu yıl da son tüketiciden ziyade uygulama geliştiricilerine yönelik olması bekleniyor.

7-10 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek etkinlik Apple resmi sitesi, YouTube, Apple TV ve Apple Developer üzerinden izlenebilecek. Apple WWDC 2021’in yalnızca geliştiriciler için özel olarak yayınlanan bir kısmı da olacak. Ücretsiz olarak Apple Developer uygulamasında yayınlanacak bu bölümü yalnızca kayıtlı Apple geliştiricileri izleyebilecek.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir