Kapat
İnternette Bir Günde Neler Oluyor? 5 İlginç Bilgi!
İnternet 0

İnternette Bir Günde Neler Oluyor? 5 İlginç Bilgi!

Twitter, WhatsApp, YouTube ve Instagram gibi platformlarda her gün neler olduğunu biliyor muydunuz? İnternette bir günde neler oluyor? İşte 5 İlginç Bilgi!

Bugün neredeyse herkesin bir akıllı telefonu ve bu kişilerin her gün internette çeşitli faaliyetleri bulunuyor. Kimi kişiler sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparken kimi kişiler ise işi için e-postalar gönderiyor. Peki bir gün içerisinde tüm bunlar ne kadar tekrarlanıyor? İşte pek çok kişinin merak ettiği o sorunun cevabı!

İnternette Bir Günde Neler Oluyor? 5 İlginç Bilgi!

Twitter’da Bir Günde Neler Oluyor?

Jack Dorsey’in 2006 yılında kurmuş olduğu dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter’da, her gün 500 milyon paylaşım yapılıyor. Twitter’ın dünya genelinde 340 milyon, Türkiye’de ise 12 milyon kullanıcısı olduğu biliniyor.

E-Postalar’da Bir Günde Neler Oluyor?

İş dünyasından insanların ayrılmaz bir parçası olan e-postalar da yine internetin kritik noktalarından bir tanesi oluyor. Dünya genelinde her gün yaklaşık 294 milyar e-posta gönderildiği biliniyor. Kimi e-postalar ise spam olmaları nedeniyle daha sahibine ulaşmadan siliniyor.

WhatsApp’da Bir Günde Neler Oluyor?

Facebook’un sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp da yine istatistikleri en çok merak edilen uygulamaların başında geliyor. WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart’ın yaptığı bir paylaşıma göre WhatsApp’da her gün 100 milyardan fazla mesaj gönderiliyor.

YouTube’da Bir Günde Neler Oluyor?

İnsanların en sevdiği eğlence platformlarından bir tanesi olan YouTube’da yine içeriğimizin konusu oluyor. YouTube’a her gün 720 bin küsur saatlik içerik yükleniyor ve 1 milyardan saatten fazla içerik izleniyor. Ayrıca internet kullanıcılarının %79’unun YouTube hesabı bulunduğunu biliyor muydunuz?

Instagram’da Bir Günde Neler Oluyor?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’da ise her gün 95 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor. Instagram’ın 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir