Kapat
Windows 10 için En İyi Ekran Kayıt Programları
Windows 0

Windows 10 için En İyi Ekran Kayıt Programları

Oyununuzdan mükemmel bir kesit kaydetmek ve YouTube gibi platformlarda yayınlamak mı istiyorsunuz? İşte sizin için en iyi ekran kayıt programları!

Son yıllarda Facebook, YouTube ve Twitch gibi platformların yaygınlaşması ile birlikte oyuncuların deneyimlerini paylaşması bir sektör haline geldi. Profesyonel ya da tamamen eğlence odaklı fark etmeksizin pek çok oyuncu oyunlarını diğer kişiler ile paylaşmaya başladı. Pek çok kişinin dikkatini çeken bu konu, Windows 10 için en iyi ekran kaydedicilerin de merak edilmesine yol açtı.

Windows 10 için En İyi Ekran Kayıt Programları

OBS Studio

Listemizin ilk sırasında pek çok YouTube ve Twitch yayıncısının da kullandığı OBS Studio programı bulunuyor. Open Brodcaster Software, canlı yayınlar için çevrimiçi yayın imkanı sunarken aynı zamanda ekranını kaydetmek isteyen kullanıcılar için çevrimdışı kayıt imkanı da sunuyor.Oyuncular için en iyi ekran kaydetme yazılımlarından bir tanesi olan OBS, açık kaynak kodlu olarak yayınlanıyor ve ücretsiz olarak indirilebiliyor.

NVIDIA GeForce Experience

NVIDIA GeForce Experience, yalnızca NVIDIA ekran kartı kullanıcılarının kullanabileceği bir ekran kayıt programı olarak karşımıza çıkıyor. NVIDIA grafik sürücüleri ile gelen program ALT + Z kısayolu ile hızlı bir şekilde başlatılabiliyor. NVIDIA GeForce Experience’i rakiplerinden ayıran özelliği ise mükemmel bir ana şahit olduğunuzda bu anı hızlı bir şekilde ölümsüzleştirebilmeniz oluyor.

Xbox Game Bar

Listemizin son sırasında ise yalnızca Windows 10 kullanıcılarının deneyimleyebileceği Xbox Game Bar bulunuyor. Windows + G kısa yolu ile kolayca başlatabileceğiniz ekran kaydı varsayılan olarak 30 FPS olarak kaydedilse de bu durum ayarlardan değiştirilebiliyor. Xbox Game Bar, en fazla 1080p çözünürlükte kayıt yapmanıza imkan veriyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir