Kapat
Aramızdan Ayrılan LG'nin Hafızalara Kazınan 7 Efsane Telefonu
Mobil 0

Aramızdan Ayrılan LG’nin Hafızalara Kazınan 7 Efsane Telefonu

Bir dönemin efsane markalarından LG, dün itibariyle akıllı telefon üretimini resmen durdurdu. İşte aramızdan ayrılan LG’nin hafızalara kazınan 7 efsane telefonu!

1947 yılında Güney Kore’nin Busan şehrinde kurulan LG, akıllı telefon pazarına giriş yaptığı yıllarda sunduğu modelleri ile kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başardı. 2013 yılında tanıtılan LG G2, markayı bugünlere getirmede büyük rol oynadı. LG’nin akıllı telefon dünyasındaki bu başarısını G3, G4, G5 ve Nexus 4 modelleri devam ettirdi.

Pek çok defa zamanın ötesinde, farklı işler ortaya koyan marka, uzun süredir devam eden kötü gidişatın ardından geçtiğimiz aylarda akıllı telefon pazarından çekileceğini açıkladı. Dün itibariyle akıllı telefon üretimini durduran LG’nin akıllı telefon dünyasında artık hiçbir faaliyeti bulunmuyor. Ancak markanın geçmişte kullanıcılarla buluşturduğu bazı modeller hala hafızalarda yaşamaya devam ediyor.

Aramızdan Ayrılan LG’nin Hafızalara Kazınan 7 Efsane Telefonu

LG G2

LG’nin akıllı telefon dünyasındaki ilk modellerinden bir tanesi olan LG G2, dönemin en popüler akıllı telefonlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemiz de dahil dünyanın pek çok yerinde büyük bir beğeniyle kullanılan LG G2 modelinde Snapdragon 800 yonga seti, 5.2 inç IPS LCD ekran ve 3000 mAh batarya bulunuyor. Günümüzde pek bir anlam ifade etmeyen bu özellikler, 2013 yılında LG G2’yi döneminin iyi telefonları arasına konumlandırmayı başarıyor.

LG G3

Dünya genelinde büyük ilgi gören LG G2 modelinin devamı niteliğindeki LG G3, markanın akıllı telefon pazarındaki başarısını devam ettirmesinde büyük rol oynayan bir model oluyor. LG G serisinin en popüler modellerinden LG G3, Snapdragon 801 yonga seti, Quad HD ekran ve 4K video kayıt desteği ile geliyor. LG G3’ün en dikkat çekici noktalarından bir tanesi ise mat plastik kasası ile desteklenen şık tasarımı oluyor.

LG G4

İstanbul da dahil 7 farklı şehirde aynı anda tanıtılan ve aynı gün içerisinde 180 operatörde satışa sunulan LG G4, markanın önceki iki modelde yakaladığı başarıyı bu modelde de devam ettirme arzusunu açıkça gözler önüne seriyor. Snapdragon 808 yonga seti ile birlikte gelen akıllı telefonun en dikkat çekici özelliği ise deri arka kapağı oluyor.

Bugün LG’nin akıllı telefon pazarından çekilmek zorunda kalmasının nedenleri 2015 yılında tanıtılan LG G4 modeline dayanıyor. Sürekli olarak kronik sorunları ile anılan LG G4’de en çok karşılaşılan problemler ise hayalet ekran, anakart arızası ve aşırı ısınma oluyor.

LG G5

LG’nin 2016 yılında tanıtılan amiral gemisi modeli LG G5, döneminin ötesinde tasarımı ve modüler yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Snapdragon 820 yonga seti ile gelen akıllı telefonda 5.3 inç büyüklüğünde QHD IPS ekran bulunuyor. LG’nin yine sorunlu akıllı telefonlarından bir tanesi de LG G5 oluyor.

Bonus: LG Nexus 4

LG’nin ülkemizde satışa sunulmayan ancak en popüler akıllı telefonlarından bir tanesi de Google ile birlikte geliştirilen Nexus 4 oluyor. Google’ın Nexus serisi akıllı telefonları geçmişte pek çok farklı akıllı telefon markası tarafından üretildi. Nexus 4 modelini üreten marka ise dönemin popüler üreticilerinden LG oldu. Snapdragon APQ8064 yonga seti ile gelen Nexus 4 modelinde 4,7 inç büyüklüğünde ekran bulunuyordu.

G4 ve G5 modelleri ile çalkantılı bir dönem yaşayan LG, 2016 yılı itibariyle akıllı telefon dünyasındaki popülerliğini yitirdi. Marka, dün itibariyle akıllı telefon üretimini resmen durdurdu. LG’nin akıllı telefonlarını üreten fabrikanın ise ev aletleri üretmesi kararlaştırıldı. Ve akıllı telefon dünyasından bir marka daha eksildi…

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir