Kapat
Google Fotoğraflar Alternatifi Uygulamalar (Hem de Ücretsiz!)
İnternet 0

Google Fotoğraflar Alternatifi Uygulamalar (Hem de Ücretsiz!)

Google’ın fotoğraflarınızı ücretsiz olarak yedeklemenizi sağlayan Google Fotoğraflar hizmeti yakın zaman önce ücretli oldu. Biz de Google Fotoğraflar alternatifi uygulamalar nelerdir sizler için derledik!

Google, birkaç yıl önce tanıttığı ücretli depolama hizmeti Google One’ı son zamanlarda ön plana çıkarmayı hedefliyor. Uzun süredir ücretsiz ve sınırsız depolama imkânı sunan Google hizmetleri artık bu özelliğini kaybediyor. Bunlardan bir tanesi de fotoğraf yedekleme hizmeti olan Google Fotoğraflar oluyor. Google Fotoğraflar, 1 Haziran’dan beridir ücretsiz yedekleme hizmeti sunmuyor. Peki, herhangi bir ücret ödemen fotoğraflarını depolamak isteyen kullanıcılar hangi hizmetleri tercih edebilirler?

Google Fotoğraflar Alternatifi Uygulamalar (Hem de Ücretsiz!)

Snapfish

Fotoğraflarını ücretsiz bir şekilde depolamak isteyen kullanıcıların tercih edebilecekleri Snapfish, ücretsiz olarak sınırsız hafıza imkânı sunuyor. Pek çok platformun aksine herhangi bir ücretli paketi bulunmayan Snapfish’e Google Fotoğraflar’daki fotoğraflarınızı aktarmanız da mümkün oluyor. Platformun eksi yönlerinden bir tanesi ise pek çok kişinin bu uygulamayı bilmiyor oluşu.

Yandex.Disk

2000 yılında Rusya’nın başkenti Moskova’da kurulan Yandex’in arama motoru, navigasyon ve bulut depolama gibi pek çok farklı servisi bulunuyor. Google Drive alternatifi Yandex.Disk ile kullanıcılar, 10 GB’a kadar dosyalarını ücretsiz bir şekilde depolayabiliyor. Yine Yandex’in bir hizmeti olan Yandex.Foto’da ise sınırsız sayıda fotoğraf depolamak mümkün oluyor. Google Fotoğraflara en iyi ücretsiz alternatif Yandex.Foto gibi görünüyor.

Peki siz fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı depolamak için bulut hizmetlerinden faydalanıyor musunuz? Sizce en iyi depolama uygulaması nedir? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir