Kapat
Nokia C01 Plus Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!
Haberler 0

Nokia C01 Plus Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

Nokia’nın 75 Euro (790 TL) fiyat etiketine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon modeli Nokia C01 Plus tanıtıldı. İşte o telefonun tasarımı ve teknik özellikleri!

Bir süre önce HMD Global çatısı altında yeniden akıllı telefon pazarına dönüş yapan Nokia, uygun fiyatlı yeni akıllı telefonunu sessiz sedasız duyurdu. Nokia C01 Plus ismiyle karşımıza çıkan akıllı telefonun en dikkat çekici noktası fiyatı oldu. 75 Euro yani 790 TL‘lik fiyat etiketiyle duyurulan telefonun özellikleri ise tahmin edilebileceği üzere oldukça düşük. Peki, Nokia’nın uygun fiyatlı yeni akıllı telefonu neler sunuyor?

Nokia C01 Plus Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

Nokia C01 Plus, 5,45 inç büyüklüğünde 720×1440 piksel HD+ çözünürlük sunan IPS LCD ekran ile geliyor. 8 Çekirdekli Unisoc SC9863A işlemcisini kullanan cihazda, Google’ın düşük özelliklere sahip telefonlar için geliştirdiği Android 11 Go işletim sistemi bulunuyor. Günümüz koşullarında yetersiz diyebileceğimiz 16 GB’lık depolama alanı 1 GB RAM ile destekleniyor.

Nokia C01 Plus Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

Ön ve arka tarafta birer tane kameraya sahip akıllı telefonun kamera çözünürlükleri ise 5 MP oluyor. 4G bağlantı teknolojisini destekleyen akıllı telefonda 3000 mAh kapasiteye sahip bir batarya yer alıyor. Batarya noktasında herhangi bir hızlı şarj teknolojisi sunulmazken kapasitenin yeterli olduğunu söylemek mümkün.

Her ne kadar özellikleri günümüz şartlarında düşük olsa da fiyatı ile bu açığı kapatmayı başaran C01 Plus’ın 75 Euro fiyat etiketi bulunuyor. Cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir