Kapat
iPad Mini 6 Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Karşınızda Yeni iPad Mini!
Haberler 0

iPad Mini 6 Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Karşınızda Yeni iPad Mini!

Tablet pazarının en önemli oyuncularından Apple, iPad Air ve iPad Pro’dan sonra şimdi de iPad mini’nin tasarımını yenilemeye hazırlanıyor. Peki, yeni iPad mini 6 tasarımı nasıl görünüyor?

ABD’li teknoloji devi Apple, pek çok elektronik ürün grubunda olduğu gibi tablet dünyasında da aktif rol oynuyor. Şirketin en başarılı olduğu alanlardan bir tanesi olan tabletler, kimi modelde güçlü tasarım özellikleriyle öne çıkarken kimi modellerde ise bu durum yerini tasarıma bırakıyor. Apple’ın zarif tasarımına sahip tablet modellerinden bir tanesi de iPad mini serisi oluyor.

iPad mini, adından da anlaşılabileceği üzere hafif yapısı ile daha çok ev kullanıcılarına hitap ediyor. iPad mini’nin 6. Neslinde yeni tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Apple’ın yıl sonuna doğru tanıtacağı tahmin edilen yeni iPad mini’nin fotoğrafları ise şimdiden ortaya çıkmış durumda. Sızdırılan görseller yeni iPad mini’nin tasarımını kesin olarak göstermese de benzer bir tasarımın görmemiz muhtemel görünüyor.

iPad Mini 6 Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Karşınızda Yeni iPad Mini!

Ortaya çıkan görseller yeni iPad mini’nin tasarımının iPad Air ile büyük oranda benzer olacağını gösteriyor. Doğru sızıntıları ile bilinen Jon Prosser’in yayınladığı görseller iPad mini ile iPad Air’in tasarımlarının benzer olacağını gösteriyor. Hatta yeni iPad mini için küçük iPad Air demek bile mümkün…

iPad Mini 6 Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Karşınızda Yeni iPad Mini!

Yeni iPad mini, Apple’ın son akıllı telefon ve tablet modellerinde kullanmaya başladığı keskin hatlı tasarımı devam ettiriyor. Apple’ın yakın zaman önce benimsediği bu tasarım dili, iPhone 5 serisine bir gönderme taşıyor. iPad mini’de ince çerçeveler ve güç tuşuna gizlenen parmak izi okuma sensörü öne çıkan tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

USB-C bağlantı noktasının yer aldığı yeni iPad mini’nin 206,3 mm uzunluğunda, 137,8 mm genişliğinde ve 6,1 mm kalınlığında olması bekleniyor. Ekran büyüklüğü noktasında kesin bir bilgi bulunmazken 8,5 inç ila 9 inç büyüklüğünde bir ekranın gelmesi muhtemel görünüyor. iPad mini’nin arkasında ana kamera ve klavye gibi aksesuarlar bağlamanızı sağlayan bağlantı pinleri bizi karşılıyor.

Apple’ın A14 Bionic yonga seti ile gelmesi beklenen yeni iPad mini için bir de daha küçük Apple Pencil duyurulacağı iddia ediliyor. Tabletini hücresel veri ile kullanmak isteyenler için yeni iPad modelinde 5G desteğinin olması beklendiğini de belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir