Kapat
iPhone 13 Nasıl Olacak Yeni iPhone Hakkında Bilinenler!
iOS 0

iPhone 13 Nasıl Olacak Yeni iPhone Hakkında Bilinenler!

Apple’ın eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Peki, iPhone 13 nasıl olacak? İşte yeni iPhone hakkında bilinen her şey!

Geçtiğimiz yılın ekim ayında tanıtılan ve her yeni iPhone modelinde olduğu gibi adından sıkça söz ettirmeyi başaran iPhone 12’nin popülerliği yavaş yavaş azalmaya başlarken gözler iPhone 13’e çevrildi. ABD’li teknoloji devi iPhone 13 hazırlıklarında sona yaklaşırken yeni iPhone hakkında ortaya çıkan bilgilerin sayısı da artmaya başladı. Bugüne kadar duyduğumuz bilgiler yeni iPhone hakkında pek çok detayı bilmemize yardımcı olacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesi olan Apple, iPhone modelleri ile uzun yıllardır akıllı telefon dünyasındaki başarısını koruyor. Markanın her yıl tanıttığı yeni iPhone modellerinin uzun süre konuşulması artık alışılagelmiş bir durum. Apple’ın yakın dönemdeki en başarılı akıllı telefon modellerinden bir tanesi ise satış rekorları kıran iPhone 11. Markanın efsane modelleri içinse iPhone 4, iPhone 5, iPhone X ve iPhone 11’i göstermek mümkün. Peki Apple’ı akıllı telefon dünyasında bu kadar başarılı kılan ne?

Apple’ın Başarısının Sırrı Ne? Perdenin Arkasındakiler

1 Nisan 1976 tarihinde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Wayne tarafından kurulan Apple, akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve daha pek çok ürün grubunda faaliyet gösteriyor. En güçlü teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple’ın tanıttığı pek çok ürün kısa süre içerisinde popülerleşiyor ve rakiplerine yön vermeyi başarıyor. Bu durum bazı kişiler tarafından kabul edilmese de Apple’ın akıllı telefon dünyasına yön verdiği pek çok kişi tarafından biliniyor.

Markanın bu denli başarılı bir noktaya gelmesinin ardında bazı doğru hamleler yatıyor. Bunlardan bazıları kullanıcıların markaya olan bağlılığı, satış sonrası destek ve ürünlerin performans noktasındaki başarıları oluyor. Premium bir marka olarak karşımıza çıkan Apple, bulunduğu her ürün grubunda en iyiyi sunmayı hedefliyor. Zira hedefine ulaşmayı başaran marka, kullanıcılarıyla sıkı sıkıya bağlı bir ilişki kurmayı da ihmal etmiyor. Hatta bazı Apple kullanıcılarının diğer akıllı telefonlara ya da bilgisayarlara kolay alışamadığı yıllardır dillendiriliyor.

Apple’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi de iOS ve macOS gibi kendisine özgü işletim sistemleri oluyor. Android’in aksine açık kaynak kodlu olmayan iOS işletim sistemi performansı ve stabilitesi ile uzun yıllardır başarısını koruyor. Aynı zamanda bu işletim sisteminin Instagram uygulamasında yüksek kamera ve video çözünürlüğü gibi kendine özel avantajları da bulunuyor. Yine Apple’ın kendi ürünleri arasındaki senkronizasyonu da kullanıcıların vazgeçilmezlerinden bir tanesi oluyor.

iPhone 13 Nasıl Olacak? Tasarım, Teknik Özellikler ve Fiyat!

iPhone 13 Tasarımı

Apple, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 12 serisinde iPhone 5’e gönderme yaparak keskin hatlara sahip çok beğenilen tasarımına dönüş yapmıştı. Benzer tasarım dilini iPad modellerinde de benimseyen marka, bu durumu iPhone 13’de de devam ettirecek gibi görünüyor. iPhone 13’ün tasarımı ile ilgili ortaya çıkan bilgiler yeni iPhone modelinin daha küçük bir çentik ve daha büyük bir kamera kurulumu ile geleceğini gösteriyor. Ayrıca iPhone 13 Pro modelinde bugüne kadar bir Apple ürününde kullanılan en koyu siyahın rengin, özel mat siyah renk seçeneğinin bulunacağı iddia ediliyor.

iPhone 13 Teknik Özellikleri

iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört farklı modelden oluşacak iPhone 13 ailesinin teknik özellikleri de her yeni modelde gelişmeye devam ediyor. iPhone 13 mini, iPhone 13 modellerinin 4 GB, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin ise 6 GB bellek seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Depolama alanlarına baktığımızda ise iPhone 13 mini, iPhone 13 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle gelirken iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde bu seçeneklere 512 GB ve 1 TB ekleniyor.

Ortaya çıkan bilgiler iPhone 13 ailesindeki bazı modellerin 120 Hz tazeleme hızına sahip ekran ile geleceğini gösteriyor. Ming-Chi Kuo’nun paylaşımları Samsung’un iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri için 120 Hz tazeleme hızına sahip LTPO adı verilen ekranlar ürettiğini söylüyor. Aynı zamanda LG’nin de iPhone 13 için 60 Hz tazeleme hızına sahip LTPS adı verilen ekranlar ürettiği belirtiliyor. Apple’ın sızıntı ihtimallerine rağmen herhangi bir gecikme yaşanmaması için ekran üretimine şimdiden başladığı ifade ediliyor. Yeni iPhone serisinin 2406 mAh, 3095 mAh ve 4352 mAh batarya boyutları ile tanıtılacağını da belirtelim.

iPhone 13 Fiyatı

iPhone 13 nasıl olacak sorularının yanı sıra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyat oluyor. Sızıntılar iPhone 13 mini’nin depolama alanı seçeneklerine göre 700 dolar, 750 dolar ve 800 dolar, iPhone 13’ün ise 800 dolar, 850 dolar ve 900 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağını gösteriyor. Apple’ın profesyonel kullanıcılara hitap eden iPhone 13 Pro modelinin fiyatı 1.050 dolar, 1.150 dolar, 1.350 dolar, 1.500 dolar ve iPhone 13 Pro Max’in ise 1.150 dolar, 1.250 dolar, 1.450 dolar ve 1.600 dolar fiyata sahip olacağı belirtiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir